Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Будинок з химерами

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 19.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Чи не однією з найвідоміших будівель Києва є славнозвісний Будинок із химерами, що знаходиться на вулиці Банковій, неподалік від Палацу президента України.
  Ця будівля у стилі модерн із чудернацькими химерними створіннями на фасаді викликає захоплення і подив водночас. За період свого існування Будинок з химерами, як і все незвичайне, обріс легендами та переказами.

  Будинок з химерами - Стежками України Будинок з химерами Київ Будинок з химерами Будинок з химерами Київ

  Особливості місця

  Проекція будинку, створена відомим архітектором Владиславом Городецьким на місці колишнього осушеного Козиного болота, має цікаву форму. Будинок створено у формі куба: збоку Банкової вулиці – три поверхи, а збоку площі Івана Франка – шість.

  Будинок з химерами отримав свою назву завдяки скульптурним прикрасам на фасаді, а саме як всередині будинку, так і зовні знаходяться ліплені фігурки тварин, тематика яких – надземний і підводний тваринні світи, неймовірні казкові істоти, атрибути полювання тощо.

  Так, перед мандрівниками відкривається дивна картина, - на стінах будинку знаходяться голови носорогів, жирафів, антилоп, левів, крокодилів і т.п. На даху Будинку з химерами примістилися величезні жаби та нереїди з ланцюгами замість волосся.

  Будинок з химерами, який Городецький збудував для своєї родини, був споруджений у 1903 році. Городецький з родиною займав лише один поверх, а інші здавав в оренду. Незважаючи на високу ціну – охочих вистачало. У Будинку з химерами були власні винні погреби, пральні та пара корів, щоб мешканці отримували свіже молоко щодня.

  У 1913 році В. Городецький залишив дім. Власники будівлі змінювалися. У радянські часи тут було приміщення робітничо-селянської влади. З 2003-2004 років, після реставрації, Будинок з химерами став Малою резиденцією прийомів Президента України (головна резиденція знаходиться у Маріїнському палаці). Тут приймаються закордонні делегації.


  Поради незнайомцю

  Особливо цікавим є інтер’єр у середині Будинку з химерами. Якщо входити з центральних дверей – то ви опинитеся у кімнаті з цікавими розписами – тут зображено підводний світ із затонулими кораблями. Центр стелі прикрашає величезний гіпсовий восьминіг. Ліворуч знаходяться кімнати, що належали родині Городецьких.

  У колишній вітальні Городецького зараз розташовується малий переговірний зал. Самою яскравою оздобою цієї кімнати також є ліпнина, що зображує гірлянди квітів ірисів.


  Будинок з химерами. Як добратися?

  Адреса: вул. Банкова, 10

  Як дістатися: доїхати на метро до станції «Хрещатик» з виходом на вулицю Інститутську, потім пройти нагору до вулиці Банкової;

  Або ж вийти на станції метро Хрещатик (Городецького) та йти по вул. Городецького, через площу І. Франка, повз театр ім. Франка нагору.


  Література

  1. http://uateka.com/uk/article/culture/architecture/1176

  2. http://ua-traveling.com/ua/article/house-with-chimeras

  3. http://www.kievtown.net/ukr/sights/himeri.htm

  Фото: http://photo.i.ua/user/657509/145095/

  http://www.fotografia.com.ua/2009/06/09/784/

  Теги:

  Городецький Мала резиденція президента України Будинок з химерами


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві