Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Гостинний двір

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Особливістю Контрактової площі у Києві є Гостинний двір – стародавня архітектурна будівля, яка зберігає в собі пам'ять минулих століть символічного столичного Подолу.
  Гостинний двір сьогодні, як і багато років тому, представляє собою монументальний торгівельний комплекс – знакову будову великого міста, що потужно розвивається. Однак, ця будівля – не просто звичний торговий центр – це справжній архітектурний витвір у стилі неокласицизму.

  Фото. Гостинний двір Фото. Гостинний двір Фото. Гостинний двір Гостинний двір у минулому столітті

  Особливості місця

  Перший Гостинний двір у Києві був так само споруджений на Подолі в цьому ж місці ще у 60-х роках 18 століття. Проект першого Гостинного двору було виконано відомим архітектором І. Григоровичем-Барським.

  Як і в минулі часи, так і сьогодні будівля Гостинного двору являє собою комплекс у вигляді замкнутого прямокутника, у якому розміщуються багато кімнат.

  У минулі часи в Гостинному дворі було понад 50 магазинів та лавок, які групувалися у відповідні ряди: суконні, шовкові, хутряні тощо. Тоді двір був практично бутіком великої моди, за сучасними уявленнями.

  Сьогодні в приміщенні Гостинного двору з його привітною, такою щирою українською назвою, розташований Київський драматичний театр на Подолі, різноманітні цікаві галереї, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Заболотного, а також місця для відпочинку – бари, ресторани, ну і, звісно ж, магазини.

  Цікаво, що споруду Гостинного двору у всі часи переслідує одна й та ж проблема – будівля неодноразово зазнавала втрат від пожежі, а тому й неодноразово відбудовувалася. Усі реконструкції були спрямовані на те, щоб зберегти першопочатковий стиль архітектурної пам’ятки.


  Поради незнайомцю

  Цікавим у Гостинному дворі є відділ «Театру на Подолі», який має репутацію улюбленого осередку культури міста Києва. Вистави театру завжди мають успіх серед глядачів – це дійсно варто побачити. Детальнішу інформацію про роботу театру можна дізнатися за телефоном: 417-07-60.

  Гостинний двір. Як добратися?

  Дістатися найкраще на метро – це станція «Контрактова площа».

  Адреса: Контрактова площа, будинок №4.


  Література

  1. http://smartclever.com.ua/ru/pages/guesthouse.html

  2. http://wek.kiev.ua/

  Фото: http://www.pro-kiev.info/6-gostinnyy-dvor.html та http://news.tochka.net


  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві