Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Бахчисарай

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 16.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Бахчисарай – це місто в АР Крим. Тут гармоніює епоха стародавнього та сучасного. Місто дуже незвичне для України, своєю атмосферою воно скоріше схоже на Османську імперію ХV століття. Це дуже вабить та манить ближче пізнати його. Тут збереглося багато нестандартних пам’яток архітектури та історії. Місто величають «містом-музеєм».

  ханський палац Фото. Бахчисарай Успенський монастир Чуфут-Кале

  Дата заснування: 1502 р.

  День міста: вересень

  Населення: 26 215 осіб (01.01.2011)

  Загальна площа: 1589 км?

  Особливості місця

  Чи не кожен турист, приїхавши на море, прагне побувати у Бахчисараї. Це не дивно, адже воно унікальне в своєму роді. Назва міста перекладається з кримськотатарської мови як «сад-палац», що добре відповідає його сутності. Тут неймовірно гарна природа, що не часто зустрінеш у інших містах, вона тут вічно квітуча. Поселення окутане горами, адже знаходиться в передгір’ї.

  Довгі роки місто було столицею Кримського ханства. Тобто здавна звикло до величності та й саме місто на вигляд горде та неприступне. Бахчисарай закохував у себе імператорів, послів, письменників, художників і простих відвідувачів.

  Місто вперше згадується у 1502 році – Середньовіччі, тож і помітно зберегло його риси: старовинні фонтани-джерела, мечеті, вузенькі вулички, будинки з нависаючими поверхами та інші.

  Найцікавішою пам’яткою Бахчисараю є ханський палац, який унікальним тим, що єдиний історичний пам’ятник епохи Кримського ханства, єдиний в світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац дуже красивий, такий ошатний та величний.

  А на околиці міста є залишки печерного міста Чуфут-Кале – старе місто. Дуже красиве! Тут залишки фортеці, сім ярусів печер, старе караїмське кладовище.

  В місті також є мечеть Тахтали-Джамі, Успенський монастир, мавзолей Ескі-Дюрбе, фонтан сліз, монументи на честь О. Пушкіна та Катерини ІІ та інші пам’ятки.

  Поради незнайомцю

  Залишитись на нічліг у Бахчисараї можна у туристичних чи оздоровчих базах, або ж готелях, яких у місті чимало. А завітавши сюди, обов'язкоов відвідайте усі вищеназвані місця.

  Бахчисарай. Як добратися?

  Місто знаходиться за 31 км від Сімферополя (автошлях Н06). Тут є залізнична станція та автостанція. Тому дістатись до Бахчисараю найкраще від столиці АР Крим.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: м. Бахчисарай, вул. Сімферопольска, 14

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%85%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B9

  http://backhchisaray.zxq.net/

  Теги:

  Мечеть Тахтали-Джамі Успенський монастир мавзолей Ескі-Дюрбе фонтан сліз О. Пушкін Катерина ІІ Бахчисарай ханський палац Чуфут-Кале печерне місто


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Сюйренська фортеця Бахчисарайський палац Бахчисарай