Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Алупка

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 13.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Це невеличке місто АР Крим, яке люблять туристи сучасності та минувшини. Тут є цікаві туристичні місця та кілька оздоровчих. Тут теплий клімат та вічнолітнє сонце. У місті є розкішний палац та гарний парк, гори, море – Крим у всій красі! А чим ж воно особливе?

  Фото. Алупка Фото. Алупка Фото. Алупка Фото. Алупка

  Дата заснування: Х ст.

  Населення: 8493 осіб (01.01.2011)

  Загальна площа: 4 км?

  Особливості місця

  Містечко розташоване на південному узбережжі Криму. Хоча воно зовсім невеличке, всього 4 квадратних кілометри площі, проте є ще здавна одним із улюблених для туристів. Адже свого часу тут відпочивали та оздоровлювались М. Горький, Леся Українка, В. Брюсов, Ф. Шаляпін, М. Коцюбинський, І. Бунін, С. Рахманінов та інші.

  Алупка – давнє місто, засноване ще у Х столітті, а власне саме життя на її території було ще далеко до нашої ери. Місто омивається теплим Чорним морем, суворими кримськими горами та гарною природою.

  Особливостями Алупки є її цікавинки-родзинки. Серед них чудовий Воронцовський палац, збудований у псевдоготичному стилі. Із розкішною архітектурою, просторими залами, пишнотою самої будівлі в цілому й у деталях. Збудована споруда була російським дворянином Воронцовим ще у першій половині ХІV ст. Будівля красується між горою, зеленим парком, який переходить у синє мору. Відвідувачі порівнюють палац із мечеттю з казок Шехерезади та кажуть, що він до непристойності красивий. Аж кортить перевірити, правда ж?

  Непересічною красою відзначається й Алупкінський парк, який також побудований на замовлення Воронцова ще у 1828-1848рр.! Відомість про красу парку ви знайдете в усіх відомостях про нього, адже він – пам’ятка природи національного значення. Тут зростає більше 200 різних рослин, тому в усі пори року тут безперечно є на що поглянути.

  Варто також зазначити, що клімат в Алупці теплий і взимку, і влітку. А купальний сезон триває з березня по жовтень (середня температура води влітку +22 … +28° С).

  Переконайтесь самі у красі Алупки та теплі моря на її узбережжі!


  Поради незнайомцю

  Алупка - місто туристичне, тож тут є туристичні бази та готелі, у яких можна зупинитись на нічліг. А приїхавши у Алупку відвідайте обов'язковоо палац та парк.


  Алупка. Як добратися?

  Найближча залізнична станція - Сімферополь, до якої 70 км. Алупка знаходиться за 17 км від Ялти, з якою має автобусне і морське сполучення, тому зручно дістатись спочатку до Ялти. Якщо ви на власному транспорті, то від центру Криму їдьте автотрасою Севастополь—Ялта—Сімферополь—Феодосія.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: 98676, Автономна Республіка Крим, Ялтинська міськрада, м. Алупка, вул. Червоноармійська, 32

  телефон: 72-11-63

  Література

  http://7chudes.in.ua/node/9706

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%BA%D0%B0

  Теги:

  Воронцовський палац Алупкінський парк Алупка Горький Леся Українка Брюсов Шаляпін Коцюбинський Бунін Рахманінов

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ялта – «столиця» південного Криму "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Лівадійський палац-музей Масандрівський палац-музей Дюльбер Юсуповський палац Ай-Петрі Воронцовський палац Алупка Нікітський ботанічний сад