Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Європейська площа

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 13.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Однією з прекрасних площ у Києві, де варто побувати, стала Європейська площа, яка розташована між вулицею Трьохсвятительською і Володимирським узвозом. З неї бере свій початок і Хрещатик.
  Європейська площа – це суміш різних архітектурних стилів столиці, красивих парків, які починаються з цього місця, а також цікаве історичне минуле території, яке пов’язане з кінними ярмарками.

  Фото. Європейська площа Фото. Європейська площа Фото. Європейська площа Фото. Європейська площа

  Особливості місця

  Сьогоднішня назва Європейської площі обумовлена однойменним готелем, що колись був на цій території. Це був один із найкращих готелів не лише в цьому районі Києва, але і у всій столиці. Адже в готелі був телефон, водопровід та електрика, що було великою рідкістю і розкішшю на ті часи. А от в минулому Європейську площу називали Кінною, адже тут з початку 19 століття проводилася відомі кінні ярмарки.

  Сьогодні Європейська площа відома своїм парком Володимирська гірка, що прилягає до площі, де часто проводяться народні гуляння та свята, а також це чудове місце для тихого відпочинку.

  Площа за своє існування мала різні назви, вона була й Театральною, і Сталінською, Ленінською та Олександрійською, і лише з 1991 року їй повернуто назву Європейської.

  На Європейській площі знаходиться Національна філармонія імені М. Лисенка.

  Також варто відзначити, що у 1982 році на місці готелю «Європейський» спорудили будівлю музею В. Леніна, а в роки незалежності в ньому облаштували палац мистецтв «Український дім». Тут регулярно проводяться творчі зустрічі, проходять виставки та концерти.

  Значення Європейської площі підкреслюють і красиві парки на схилах Дніпра, і те, що площа близька до історичного центру Києва. Дивитися є що, варто лише роззирнутися довкола.

  Поради незнайомцю

  Туристам варто знати, що з Європейської площі бере початок головна вулиця Києва Хрещатик – так зручніше планувати мандрівку. Також від Європейської площі беруть початок вулиця Михайла Грушевського – на ній знаходяться основні урядові та парламентські будівлі.


  Європейська площа. Як добратися?

  Добратися до Європейської площі найзручніше на метро – це станція Майдан Незалежності. Далі від метро треба пройти вгору по Хрещатику до готелю Національний.


  Література

  1. Сайт «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/evropeyskaya.htm

  2. Сайт «Київ - Правда» http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/05/yevropejska-ploshha/

  Фото: з сайту http://gyrno.net/info/uk/putiv/%D1%94vropeiska-ploshcha та з сайту http://iloveukraine.com.ua/p/hPO5iB


  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві