Справжнім духовним джерелом на київських пагорбах обабіч Дніпра є Свято-Троїцький чоловічий монастир Китаївська пустинь, який у минулому був скитом Києво-Печерської лаври.
Пагорб, на якому розташовані споруди Китаївської пустині, іменують Китай-горою. Як каже історія, слово «китай» означало фортецю, укріплення, міцність. Такою, насправді, і є пустинь для багатьох мандрівників.
Початок роботи:
За часів Київської Русі, де сьогодні знаходиться Китаївська пустинь, була невелика фортеця, що знаходилася на Китай-горі. Фортеця була важливим укріпленням за часів князя Володимира та Ярослава Мудрого.
Перші поселенці, якими були ченці з Києво-Печерської лаври, освоїли ці території у 16-17 століттях. Так почалася історія храму. За своє існування він неодноразово перебудовувався, але все ж зберігся до наших днів. Отож, за духовним сціленням та чистою природою і красою, багато хто вирушає саме сюди.
Відомий монастир і сподвижницьким життям Преподобної Досифеї Києво-Китаївської.
Сучасна Китаївська пустинь – це цілий комплекс монастирських удівель та угідь. Однак головним храмом і досі залишається Свято-Троїцька церква. На території пустині функціонує відома церква Святих Дванадцяти Апостолів.
Троїцький монастир Китаївську пустинь часто називають українським Афоном. Якщо ви відвідаєте ці землі, то перед вами відкриється дивовижної краси природа, лісисті пагорби над Дніпром, які оточені красивими озерами – так урочище Китаєве схоже із землями Афону.
Якщо ви хочете відвідати це духовне місце і потрапити на богослужіння, то вони відбуваються за таким розпорядком:
Вечірнє Богослужіння — 16.00.
Вранішнє Богослужіння (пн. — сб.) — 6.00, нед. — 8.00, святкові дні — 8.00.
У вівторок — соборний акафіст прп. Феофілу Китаївському.
Служби проходять у Свято-Троїцькому храмі. В дні пам’яті апостола з 12 — в храмі 12 апостолів.
Від ст. метро «Арсенальна», «Печерська», «Дружба народів», від Києво-Печерської Лаври на маршрутці № 470.
Від ст. метро «Либідська» автобусом № 52 до зуп. «Школа». Автобусом № 20, 27 до зуп. « Китаївська вулиця».
Від ст. метро «Видубичи» автобусом № 45 до зуп. 1-й Корчеватський масив, також будь-яким маршрутним таксі до цієї ж зупинки.
1. Сайт http://orthodox.kiev.ua
2. Сайт «Місто Київ»
http://www.kievtown.net/ukr/sights/kitaevskaya_pustin_monastery.htm
Фото: Маленкова Ростислава, а також із сайту http://io.ua/16334923