Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Стара Печерська фортеця

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 13.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Стара Печерська фортеця – це ще одне місце Києва, яке переносить нас у далеку воєнну минувшину. Межі цього комплексу фортечних споруд, які є цитаделлю Київської фортеці, визначають Дніпровський узвіз,вулиці Лейпцизька, Суворова, Панфіловців та дніпровські схили.
  Історія Старої Печерської фортеці починається з часів Київської Русі, а також збрігає у собі особливості й гетьманських часів.

  План старої печерської фортеці Схема старої печерської фортеці Фото. Стара Печерська фортеця Палатна вежа Старої Печерської фортеці

  Початок роботи:

  Стан місця: ремонт

  Особливості місця

  Фортеця була зведена на базі фортифікаційних укріплень Печерського монастиря. Варто додати, у створення й укріплення фортеці великий внесок зробив і гетьман Іван Самойлович.

  Саме за його участі Стара Печерська фортеця набула своєї міцності та потужності. Висота фортеці досягала близько 6 метрів.

  З тих часів фортифікаційні споруди зміцнювалися і перебудовувались. Територія Печерського форту була розширенау часи російсько-шведської війни.

  Судячи з плану, автор якого залишився невідомим, Печерська фортеця була задумана у вигляді правильного дев’ятикутника з дев’ятьма бастіонами, равелінами та подвійними куртинами, оточеного сухим ровом.Варто додати, що споруди фортеці були оформлені у стилі українського бароко.

  Від оборонних споруд 18 століття збереглися: головний вал з бастіонами, два земляних люнети, верхня та нижня Московські брами, Васильківська брама, два порохових льохи. У 1979 році земляні укріплення цитаделі з бастіонами визнано пам’яткою архітектури, а охоплена ними територій разом з Печерським монастирем віднесена до категорії заповідної.

  Стара Печерська фортеця – це визначна пам’ятка військово-інженерного мистецтва, яку треба обов’язково побачити на власні очі.


  Поради незнайомцю

  Серед цих споруд Старої Печерської фортеці збереглися Арсенал, порохові льохи, Московські ворота, оборонні стіни довкола Лаври і вали Павловського напівбастіону.


  Стара Печерська фортеця. Як добратися?

  Найзручніше добиратися на метро – це станція «Арсенальна». Від станції метрополітену йти вбік «Матері-Батьківщини».


  Література

  1. Сайт http://uateka.com/uk/article/culture/architecture/1257

  2. Сайтhttp://www.kievtown.net/ukr/kiev_museums/kosoy_kaponir_museum.html

  Фото: з сайту http://images.yandex.ua


  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві