Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 13.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Фонтан «Самсон» - один із найстаріших фонтанів Києва, який є окрасою Контрактової площі. Фонтан із ротондою – це яскравий приклад бароко.
  Не менш важливо, що фонтан «Самсон», переживши неодноразове руйнування, все ж залишається й до сьогодні цікавим місцем для гостей Києва. Говорять, що фонтан знаходиться на місці священного джерела, яке і є запорукою постійного відродження цієї споруди. Так чи ні – треба переконатися.

  Фото. Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева Фото. Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева Фото. Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева

  Особливості місця

  «Самсон» було споруджено аж у 1748 році – він один із перших у столиці фонтанів. Мурований павільйон-ротонду було виконано архітектором І. Григоровичем-Барським. Тоді фонтан був навпроти будівлі магістрату, саме він і назвав цю споруду Феліціалом (це й досі можна почути від киян).

  Також цікаво, що вода, яка стікала у резервуар, що був збудований ще за часів Київської Русі, зробила своєрідне відкриття – це був перший водопровід у Києві.

  Сьогодні назву фонтан має від скульптури усередині ротонди – «Самсон, який роздирає пащу лева» - з неї ллється струмінь води. Перша скульптурна група була дерев’яною, згодом її замінили більш міцним матеріалом. Саме з цього часу, а це були 1800-ті роки, стали кияни називати фонтан іменням дужого Самсона.

  За легендою, фонтан знаходиться на місці священного джерела, від якого залежить доля столиці. Говорять, що поки існує джерело, не пересихає вода – то доти й стоятиме сам Київ. Є думка, що для цього й було збудовано фонтан, який має таку давню історію та пережив уже не одну війну та революцію. А ще кажуть, що коли випити води із фонтану «Самсон» - то залишишся назавжди жити у Києві.


  Поради незнайомцю

  Сьогодні це місце користується великою популярністю серед киян. Біля пам'ятника «Самсону, який роздирає пащу левові» часто можна відпочиваючих, тут призначають побачення закохані парочки.


  Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева. Як добратися?

  Фонтан «Самсон» знаходиться на Контрактовій площі. Сюди можна дістатися на метро – це станція «Контрактова площа».


  Література

  Література:

  1. Сайт http://wek.kiev.ua

  2. Сайт «Недалеко» http://www.nedaleko.ua

  Фото:

  1. з сайту «Мій Київ» http://www.mykiev.info/ua/dostoprimechatelnosti/fontany/fontan-samson

  2. http://io.ua/20255528

  3. http://mesta.kiev.ua/art/212-fontan-samson.html


  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві