Алушта – це курортне місто АР Крим. Тут є пляжі, море, гори, музеї, пам’ятки архітектури, турбази, річки, хатинки для відпочиваючих, аквапарк, а розбавляє цей туристичний коктейль руїни середньовічної фортеці. Тож приїхавши сюди, ви, безперечно, поринете у приємний відпочинок на березі моря та, при бажанні, зазирнете в сиву історію.
Дата заснування: V ст.
День міста: 31 травня
Населення: 28919 осіб (01.01.2011)
Загальна площа: 6,983 км?
Алушта – це курорт із стажем, адже туристи тут бувають уже багато століть. Місто оповите чудними Кримськими горами та долинами гірських річок Улу-Узень і Демерджі. Клімат тут спекотний, посушливий, а взимку – м’який. Якщо ви любитель відпочинку на воді, то варто їхати сюди зі середини травня і купатися аж до середини жовтня, адже саме тоді в місті купальний сезон, якщо ж ви з дітьми, то приїжджайте в Алушту з кінця червня і плавайте до кінця вересня (температура води сягатиме біля 20 °C і більше). Або ж завітайте у аквапарк «Мигдалевий гай», який розміщений на набережній Професорського куточка (західне передмістя Алушти).
Окрім пляжу місто насичене й іншими цікавими та вартими уваги місцями. Адже територія Алуштинської міськради нараховує 20 пам'яток архітектури та 2 архітектурно-археологічні комплекси. У самій Алушті з них знаходиться 13. Обидва архітектурно-археологічні комплекси та одна з пам'яток та мають статус національного значення.
Серед них цікавими є: руїни середньовічної візантійської фортеці Алустон, датовані ще VІ сторіччям, мечеть Юкарі Джамі, середньовічне укріплення Фуна (XII–XV ст.), церква Стратилата, монастир, декілька дач імператорських часів (дача "Голубка", палац княгині Гагаріної (зараз санаторій "Утьос"), дача купця Стахеєва з 1880-х рр., яка захована у приморському парку), 15-метровий водоспад Джур-Джур, залишки так званого "Професорського куточка" ( з кінця ХІХ ст. там полюбляла відпочивати інтелігенція).
Ну і звісно Алушта не без музеїв, куди без них? Тут є краєзнавчий музей, літературно-меморіальний музей С.Сергеєва-Ценського, музей природи кримського заповідно-мисливського господарства, літературний музей І. Шмельова та вабний будинок-музей академіка архітектури А.Бекетова.
Славний художник Айвазовський малював пейзажі Алушти на своїх картинах, тож приїжджайте сюди і переконайтесь у красі й особливостях цього міста.
Заночувати в Алушті – це не проблема, адже курортна зона Алушти (від гори Аю-Даг до селища Привітне — 80 км берегової смуги) налічує 78 санаторно-курортних установ («Крим», «Дубна», «Золотий колос», «Славутич», «Круча», «Алушта»та ін.), 5 туристичних баз і багато готелів. Головне завчасно забронюйте собі місця, адже особливо в сезон тяжко щось підшукати. Будьте завбачливими! А приїхавши в Алушту, завітайте в усі вищезазначені місця.
Алушта знаходиться за 48 км від Сімферополя (найближча залізнична станція) і за 32 км від Ялти, з якими має автобусне і тролейбусне сполучення, тож від цих міст буде найлегше втрапити до місця призначення.
Міська влада: адреса: 98516, Автономна Республіка Крим, м. Алушта, пл. Радянська, 1, 2-53-86
http://www.crimeantourism.net/category/alushta/
http://uk.wikipedia.org/wiki/Пам%27ятки_архітектури_Алушти