Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    XIX корпус Національного університету "Львівська політехніка"

    vote data
    Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 30.04.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    XIX корпус Національного університету "Львівська політехніка" має давню назву Палац Справедливості. Це пов'язано з захоплюючою історією цієї будівлі, що прикрашає одну з загадкових вулиць Львова і є архітектурною пам'яткою доби пізнього історизму. На сьогодні пам'ятка виконує роль одного з корпусів університету «Львівська політехніка». Колишній Палац Справедливості збудований у стилі віденського неоренесансу і приховує за своїми стінами унікальні експонати та відгук історії судочинності Галичини.

    Експонат ХІХ століття - дзеркало один з благородних левів головний надпис (вціліли лише перші літери, тому важко розібрати суть), вище, скоріш за все, був розміщений годинник третій поверх

    Особливості місця

    На сьогодні Палац Справедливості сприймають лише як ХІХ навчальний корпус НУ "ЛП", але мало хто знає яку роль відігравала в минулому ця загадкова споруда. Свій легендарний шлях від давнини до сьогодення будівля розпочала ще у 1891 році. Тоді, за проектами польського архітектора Франциска Сковрона, Палац був споруджений для Вищого Суду Галичини. Про його первинне призначення ще досі нагадує частково збережена кам’яна група, що символізує "Справедливість". Автором цього витвору являється відомий львівський скульптор Леонардо Марконі, який окрім цієї групи виконав також скульптурну композицію «Інженерія, Архітектура, Механіка», що прикрашає Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка". У свій час за стінами Палацу Справедливості відбувалося багато гучних судових процесів. Але ще до побудови Палацу на його місці розташовувався старий монастир Кармелітів, де до 1889 року містилася в'язниця. Там, за легендами, умови утримання в'язнів вважалися найгіршими серед усіх тогочасних львівських тюрем. Саме в тій в'язниці відбував покарання український письменник Іван Франко. Про цей період свідчить меморіальна таблиця на фасаді будівлі.

    Перш ніж дійти до сьогодення будівля Палацу Справедливості змінювала ще декілька призначень: тут розміщувалася військова кафедра, також кафедра радіозв'язку. Ця трьохповерхова споруда і досі збереженна у первинному вигляді. Потрапивши в середину приміщення, у вестибюлі Вас зустрінуть дві кам'яні скульптури благородних левів, які символізували охорону права та законів судочинності Галичини, виконані автором пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові, Антоном Попельом. Також інтер'єр будинку прикрашає інша його робота - статуя Юстиції (1896 рік). Серед історичних пам'яток в будівлі колишнього Палацу Справедливості також збережене незвичайно велике дзеркало кінця XIX століття, що розташоване на третьому поверсі.

    В наші дні у колишньому приміщенні Палацу Судочинності знаходиться ХІХ корпус Національного університету "Львівська політехніка", де розміщені три інститути: архітектури, комп'ютерних технологій, і, символічно, права та психології. Будівля цього корпусу являється частиною минулого міста Львова, має неабияку архітектуну цінність та захоплюючу історію від давнини до сучасності.

    Поради незнайомцю

    Двері колишнього Палацу Справедливості відкриті щоденно, тож відвідати будівлю з середини та розглянути приміщення, де творилося галицьке правосуддя можна будь-коли.

    XIX корпус Національного університету "Львівська політехніка". Як добратися?

    Так як корпус знаходиться в центрі Львова, біля пам'ятника Королю Данилу - добратися туди не важко, найоптимальнішим варіантом є маршрутки.

    Література

    http://meest-online.com/?p=11761

    http://city-adm.lviv.ua/portal/history-of-lviv/should-see/palaces/5410-palac-spravedlivosti

    Теги:

    ХІХ корпус Національний університет "Львівська політехніка" Львів Палац Справедливості

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»