Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Сокаль

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 29.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Сокаль – то невеличке містечко Львівської області, один із районних центрів, що неподалік від Польщі. Щось є таке у цьому місці чарівне, якийсь певний шарм. Тут багато місць для відвідин і своя поважна історія не тільки міста, а й окремих його будівель. Люди, направду, привітні, а атмосфера тепла. Сокаль – це квітуче місто…

  Фото. Сокаль Фото. Сокаль Фото. Сокаль Фото. Сокаль

  Дата заснування: 1377 рік

  День міста: четверта неділя травня

  Населення: 21 451 (2001)

  Загальна площа: 8,47 км?

  Особливості місця

  Завітавши у Сокаль, ви не загубитесь, адже він не складний у своєму плануванні, а в разі якихось проблем вам завжди допоможуть зорієнтуватися привітні люди. Це головна особливість міста. Воно – то приємність, то усмішки.

  Може похизуватися поселення і своєю історією, яка сягає ще 1377 року разом з його першою згадкою. Але, очевидно, що життя вирувало тут давно, адже на його території виявлено археологічні знахідки ще з доби мезоліту, неоліту, бронзи і перших віків нової ери. Місто було під владою Польщі, Австрії, ну а вже аж у ХХ столітті – повітове місто Львівського воєводства. Кажуть, у місті бував Богдан Хмельницький, якому при в’їзді в місто збудований пам’ятник.

  Версій щодо походження назви міста є багато, більшість пов’язані з птахом Соколем, є й із князем Сокал, який правив тут деякий час.

  Чудовою візитівкою міста завжди був Монастир Бернардинів, з якого ще у ХХ сторіччі зробили в’язницю, але це не впливало на туристичний вигляд будівлі, хіба що не було можливості потрапити всередину. Але 27 березня 2012 р. – колонію підпалили і, як результат, дзвіниця та значна частина даху згоріла. Тому зараз будівля схожа на лебедя без голови, який височіє по той бік ріки Західний Буг, яка протікає край усього міста.

  Центр міста – чудовий із двома великими площами, польським костелем, красивою міською ратушею, фонтаном, синагога 1762 року, старою лікарнею червоного кольору. Тут і парк із православною церквою св.Миколи, яка також височіє над Бугом, і гарна греко-католицька церква св.Петра і Павла. Є тут і цікавий музей «Людина. Земля. Всесвіт» сім’ї Покотюків.

  Безумовно, невід’ємною частиною туристичної подорожі по Сокалі стане Сокальська гімназія імені Олега Романіва, яка історією сягає аж 1906 року! Вона випустила зі своїх стін чимало знаних людей: вояків, письменників, науковців.

  Сокаль – незвичне місто, тут поєднались стара історія і сучасна цивілізація, які дуже гарно гармоніюють у сьогоденні. Місто чарує і запрошує саме вас завітати сюди та пройтись його тихими вуличками.

  Поради незнайомцю

  Прибувши до Сокаля, відвідайте усі вищеназвані місця, а ще попитайте місцевих, що ще б вони порадили вам поглянути на їх смак. А заночувати можна у місцевому готелі «Вікторія», що знаходиться в центрі міста.

  Сокаль. Як добратися?

  Потрапити до Сокаля не тяжко. Варто опинитись у Львові, а звідти електричкою до станції «Сокаль» від Підзамче чи головного ж/д або ж із Автостанції №2 маршрутним таксі «Львів-Сокаль» - 1,5 години їзди і ви вже тут. Якщо ж ви власним авто, то їдьте трасою «Львів-Сокаль» за допомогою GPS-координатів, саме місто – за 78 км від Львова.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: 80000, Львівська обл., Сокальський р-н, м. Сокаль, вул. Шептицького, 44

  Література

  http://www.sokal.lviv.ua/main.html

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8C

  Теги:

  Сокаль Західний Буг Монастир Бернардинів церква св.Миколи церква св.Петра і Павла музей «Людина. Земля. Всесвіт» Сокальська гімназія імені Олега Романіва Покотюки

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Сокаль