Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Кам'яниця Убальдіні

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 28.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Кам'яниця Убальдіні (Вільчківська) - одна з чарівних історичних будівель, що доповнює архітектурну композицію магічного квадрату на площі Ринок. Ця неповторна споруда барокового стилю заворожує всіх своїм довершеним середньовічним виглядом. Вона являється однією з архітектурним пам'яток Львова. Але окрім естетичної краси, Кам'яниця Убальдіні приховує не менш цікаву історію та легенду, пов'язану з нею.

  Фото. Кам'яниця Убальдіні Фото. Кам'яниця Убальдіні Фото. Кам'яниця Убальдіні "вечірні лицарі-атланти"

  Дата заснування: 1580 р

  Початок роботи:

  Стан місця: Задовільний

  Особливості місця

  Свій шлях від минулого до сучасності Кам'яниця Убальдіні розпочала ще з далекого 1580 року. В ті часи будівля називалася Вільчківською, тому що тоді вона належала родині міщан Вільчеків. З Вільківською кам'яницею пов'язана захоплююча історія любовного трикутника з трагічним завершенням. Всі ті події були пов'язані з дочкою міщан Вільчеків - вісімнадцятирічною красунею Ганною Вільчківною. Вона підкорювала серця багатьох чоловіків своєю вродою, але в числі перших претендентів на руку та серце дами виявилися італієць Урбан Убальдіні та поляк Павел Ельйонек. Вирішальним вечором для суперників стало весілля коліжанки Ганни. Італієць та поляк одночасно запросили красуню до танцю, яка серед двох обрала першого. Поляк не змирився з відторгненням своєї пропозиції і, невтримавшись, дав ляпаса конкуренту. Тоді італієць у відповідь на гнів суперника задав йому удар, але кинжалом, що став фатальним для поляка. За тогочасними законами на вбивцю чекала страта, але його залишили у спокої. Причиною пом'якшення покарання стало не лише те, що за нього заступилася впливова італійська колонія Львова і те, що він був родичем Папи Римського Григорія ХІІІ - усе було вирішено завдяки львівському жіноцтву, котрі відстоювали право на життя Урбана Убальдіні. Ще однією вагомою причиною стало те, що поляк Павел Ельйонек перед самою смертю вибачив убивцю і попросив не карати його. Згодом Ганна Вільчківна та Урбан Убальдіні побралися, і маєток Вільчківських отримав назву, яку має по сьогоднішній день - Кам'яниця Убальдіні.

  З роками кам'яниця втратила свій первісний вигляд та надійність. До 1771 року вона перетворилася мало не на руїни, тому після того, як власниками будівлі стали магнати Жевуські - на їх замовлення первісний фундамент старої кам'яниці був початком для побудови нової, що зачаровує всіх і на сьогодні. Кам'яниця була споруджена за проектами архітектора Петра Полейовського. За всі роки свого існування будівля мала багато власників, але єдине, що залишалося незмінним - її призначення.

  Кам'яниця Убальдіні приваблює та зачаровує всіх своїм неповторним виглядом, скромною елегантністю та приємним кольором. Естетичним акцентом будівлі є балкон на другому поверсі, який підтримують кам'яні образи лицарів-атлантів, він додає кам'яниці виразності та архітектурної довершеності. На сьогодні кам'яниця відіграє роль житлового будинку.

  Поради незнайомцю

  Блукаючи Львовом, неодмінно варто звернути увагу на Кам'яницю Убальдіні. Тут, як і в кожній архітектурній пам'ятці Львова, досі присутній дух історії, який переплітається з легендою про фатальний любовний трикутник.

  Кам'яниця Убальдіні. Як добратися?

  Кам'яниця Убальдіні (Вільчківська) розташована біля Чорної кам'яниці, на площі Ринок. Добратися туди можна трамваєм: №1, №2, №9, №10

  Контакти

  Львів, Плоша Ринок, 3

  Література

  http://www.lvivcenter.org/uk/lia/description/?ci_objectid=141

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Кам'яниця_Убальдіні

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Кам'яниця_Убальдіні

  Джерелом історії про любовний трикутник є довідник "Легенди старого Львова", автор Ілько Лемко

  Теги:

  Кам'яниця Убальдіні Вільчківська кам'яниця площа Ринок Львів

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»