Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Хуст

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 26.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Місто Хуст – це мальовничий куточок, розташований у долині Карпат, омитий ріками Тиса, Ріка та Хустець. Містечко сховалось у Закарпатській області за годину їзди від Мукачево. Центральна частина міста – чудова, оповита Замковою горою, архітектурними будівлями та красою Карпат. Тут витає дух історії, тут завжди привітні люди.

  Фото. Хуст Фото. Хуст Фото. Хуст Фото. Хуст

  День міста: 2 неділя травня

  Населення: 28 656 (1 жовтня 2012)

  Загальна площа: місто: 8 км?; міськрада: 22 км?

  Особливості місця

  Містечко Хуст, що на Закарпатті, є не надто великим за розмірами, але по-своєму цікаве і не схоже ні на яке інше. А ще у ньому знаходиться 13 пам'яток архітектури 8 пам'яток історії і 5 пам'яток монументального мистецтва. Отож, поглянути є на що однозначно, і нудно вам тут не буде! ;)

  У місті є костел, церкви, пам’ятники видатним особам, історичні місця, музей, могили, меморіальні дошки. Важливою пам’яткою являються руїни замку, датовані ще ХІ століттям, які розташовані на окраїні міста. Сьогодні – це, на жаль, лише залишки колись могутньої фортеці. Але замок має свою довгу і поважну історію.

  Замок був побудований для оборони східної частини Угорщини – для приборкання нападників. Дізнатись яким ж фортеця була за свого процвітання можна із свідчення її сучасників: «Хустський замок розташований на вершині гори... Мури його високі і товсті … висота його вже сягає неба. Житлові будівлі, повернуті вікнами на схід, здіймаються одна над одною. Дахи палаців вкриті кольоровою черепицею, дахи церков – залізом, хрести на них – з чистого золота і так сяють, що в того, хто дивиться на них, втомлюються очі і він змушений, з повагою до них, опускати погляд». Отак можна уявити ці руїни, а ще щось домалювати своєю фантазією.

  А ще жителі міста пишаються Хустською Реформатською церквою – пам’яткою архітектури доби готики. Це колишній Єлизаветинський костел ХІІІ століття оборонного типу. Територія церкви та й сама споруда є гарними і цікавими.

  А якщо ви потрапите сюди у другій — початку третьої декади травня, то відвідайте заповідний масив «Долина нарцисів», що за 4 км від Хуста. Це чарівне місце схоже на білий килим, адже суцільно вкривається білими нарцисами у час свого цвітіння.


  Поради незнайомцю

  Завітайте у місто Хуст, відвідайте костел, руїни замку та інші пам’ятні місця. А заночувати зможете у будь-якому місцевому готелі.

  Хуст. Як добратися?

  Дістатись сюди легко, варто потрапити до міста Ужгород або ж Мукачево. Ви доїдете залізницею, автобусом чи власним транспортом без проблем.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: 90400, Закарпатська обл., м.Хуст, вул.900-річчя Хуста, 27


  Література

  http://h.ua/story/32981/

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%83%D1%81%D1%82

  Теги:

  Хуст Долина нарцисів Єлизаветинський костел Реформатська церква Карпати Хустський замок Закарпаття

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Полонина Боржава Іза Оленяча ферма Долина нарцисів Хуст