Чудовий відпочинок забезпечить місцевість на правобережжі Києва – Сирці, де знаходиться Сирецький дендрологічний парк. Сьогодні ця науково-дослідна природоохоронна установа є філією Державної агрофірми «Квіти України». Однак розмаїття, на яке багатий дендропарк, не опишеш лише квітами – це багатство різновидів дерев та декоративних кущів, яке є справжнім озелененням столиці.
Територія Сирецького дендропарку, який складається з двох частин та займає площу 6, 5 гектарів, - це ареал живої природи в Києві. Ця місцевість налічує близько 400 видів рідкісних чагарників та дерев, багатьом з яких понад сто років.
Самому дендропарку більше 125 років. Його історія починається з німецького квітникаря Мейера, який на цій території мав свою садибу та влаштував показовий парк декоративних культур. З цього часу беруть відлік свого життя в цій місцевості далекосхідні тиси, дуби, липи, ялини.
Сучасного вигляду Сирецький дендропарк набрав у 50-60х роках минулого століття за сприяння дендролога Миколи Птіцина. Він створив новий ландшафтний дизайн з альпійських гір та живих огорож. Пізніше в дендропарку зробили зону відпочинку більш комфортною – влаштували лавки і басейни, проклали доріжки.
Деякі з рослин парку занесені в Червону книгу України (самшит колхидський, сосна кедрова європейська, дзвоник карпатський та інші).
Перераховувати усю красу парку немає змісту, варто їхати і дивитися все на власні очі. Однак варто зазначити, що Сирецький дендропарк особливо відзначений великою колекцією унікальних видів туї, клена, спірею, рододендрону та барбарису. Це розмаїття оформлене відповідно до ландшафтних проектів та художніх композицій, тому неповторне й оригінальне.
Весною тут найбільше чарівне враження складає цвітіння бузку, вишень, барбарису та магнолій. Влітку – це акації, липа та тюльпанове дерево. Восени парк розцвітає різним забарвленням листя багряника японського та кизилу.
Навколо дендропарку є охоронна зона площею 18 га, яка межує з господарством фірми і територією дендропарку.
Адреса Сирецького дендрологічного парку – це вулиця Тираспільська, 43.
Дістатися можна на метро – станція «Сирець», далі треба йти вулицею Академіка Щусєва до вулиці Стеценка.
1. За матеріалами сайту http://www.vashsad.ua
2. Інформаційний портал «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/sireckiy_dendropark.html
Фото: з сайту http://io.ua/16706179p
http://my.mail.ru/bk/elenakor57/photo?album_