Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Парк ім. Шевченка

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Парк Шевченка у Києві – це не лише ознака столиці та одного із головних університетів країни, біля якого він знаходиться – Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, – але й чудове місце для прогулянок та відпочинку.
  Доглянутий парк з чудовими насадженнями – це не просто окраса біля головного червоного корпусу університету, це ще й місце, яке має свою цікаву історію створення.

  Фото. Парк ім. Шевченка Фото. Парк ім. Шевченка Фото. Парк ім. Шевченка Фото. Парк ім. Шевченка

  Особливості місця

  За однією з версій, парк біля університету виник після того, як навчальний заклад відвідав імператор Бразилії Дон Педро. Адже імператор був дуже здивований, що біля такого закладу немає ніяких насаджень, а лише суцільний пустир. І, вважається, що саме за рекомендаціями і порадами Дона Педро тогочасний Київський, Подільський і Волинський генерал-губернатор Олександр Безак розпорядився про створення парку.

  Так, на місці пустиря у 40-х роках 19 століття з’явився чудовий парк, що є відпочинком для студентів та викладачів і окрасою та презентацією міста для гостей.

  Проекцією цього паркового комплексу займався садівник Карл Христіані. Завдяки йому на території понад 5 гектарів було створено зелену зону. Тоді парк носив назву Університетського. А за часів правління Миколи Першого цю місцевість було перейменовано у Миколаївський сквер, а на території було встановлено пам’ятник государю. І лише у 1939 році парк назвали на честь славного українського поета Тараса Шевченка.

  Сучасний парк Шевченка – це прямокутна паркова ділянка, якою проходять дві головні перпендикулярні алеї і ще кілька діагональних, а оточує парк обхідна кільцева дорога. Парк Шевченка – один із найзатишніших у Києві.


  Поради незнайомцю

  У парку Шевченка є всі умови, щоб відпочити. Тут є бювет артезіанської води, дитячий майданчик, а також невеличкий ресторанчик української кухні «О'Панас», оформлений в стилі народної садиби.

  А ще в парку постійно збираються шахісти «зі стажем», тож сумно не буде.


  Парк ім. Шевченка. Як добратися?

  Адреса парку Шевченка – це вулиця Терещенківська, 24. Дістатися можна на метро – станція «Льва Толстого». Далі від станції пройти вулицею Льва Толстого до Терещенківської (1 квартал).

  Від станції «Університет» уздовж бульвару Шевченка в бік центру (5 хвилин), а від станції «Театральна» по вулиці Б. Хмельницького (1 квартал) до перетину з вул. Терещенківською, далі по вулиці Терещенківській.

  По сусідству з парком Шевченка розташовані Володимирський Собор, Оперний театр і Ботанічний сад.


  Література

  1. Інформаційний портал «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/schevchenko.html

  2. Київ. Енциклопедичний довідник

  Фото: з сайту «rooms.kiev.» http://rooms.kiev.ua/ru/kiev_photo/info-153.html та «Живого журналу» http://ic.pics.livejournal.com/kiyevskiy_drug/17167339/877497/877497_original.jpg


  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві