Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Пагорб Татарка

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Майже в центрі Києва між Подільським та Лук'янівським районами знаходиться мальовнича історична місцевість пагорб Татарка. Лише декілька хвилин вузенькими вуличками від міської магістралі – і перед вами інший світ, сповнений якогось правічного затишку і спокою. Цей звивистий пагорб у Києві приховує у собі коріння абсолютно неукраїнської історії та пейзажів.

  Фото. Пагорб Татарка Фото. Пагорб Татарка Фото. Пагорб Татарка Фото. Пагорб Татарка

  Особливості місця

  Татарка – це цікава історична місцевість, яка простяглася вузьким міжгір’ям поміж Лук’янівкою, Подолом, Щекавицею, Вовчим і Реп’яховим ярами.

  Назва місця походить від її колишніх поселенців, майже шістдесяти сімей татар, які заселилися на цю територію приблизно у 1860-х роках. З історії відомо,що татари займалися в той час миловарінням і торгівлею. Заробляли й тим, що пропонували й розвозили свій товар по Києву та ближніх селах.

  У районі Лук’янівської вулиці татари заснували свій ринок, який називався «Шурум-Бурум», де продавали шкіряні куртки і чоботи. А ще тут можна було купити не традиційні для України татарські страви, зокрема по-особливому приготоване кінське м'ясо, вареники на пару з цибулею та страву «чак-чак». Цікаво, що торгівля проходила на базарі тільки вночі. Так «Шурум-Бурум» проіснував до 40-х років 20 століття.

  Забудова Татарки у другій половині 19 століття була переважно одноповерховою, переважали дерев’яні будинки. Згодом на Татарці селилися не надто заможні люди – тут життя обходилося дешевше.

  Татарка сьогодні – це справжній оазис, розташований майже в центрі столиці, тихе місце, де можна чудово відпочити. Природа тут справді незвична для урбанізованого міста – густі зарослі і яри, галявини і тераси, які створюють атмосферу далекої глибинки. Однак – порушує це враження лише одне – краєвид Києва, який, мов на долоні, перед мандрівником.


  Поради незнайомцю

  На Татарці відсутні якісь конкретні напрямки, якими можна було б скласти більш-менш зрозумілий маршрут. Тут все займають чагарники, пагорби і яри – дивовижна місцевість в центрі Києва. Вулиці доволі круті на Татарку і місцями ще видно бруківку, тому, пильнуйте. З пагорба відкриваються мальовничі краєвиди, видно майже пів-міста! Звідси відмінний вид на Рибальський острів та Оболонь.

  Пагорб Татарка. Як добратися?

  Татарка знаходиться між вулицею Лук'янівською і Подолом, тому дістатися сюди начебто як і просто, але ведуть в основному тільки вузенькі вулички через глибокі яри.

  Це станція метро «Лукянівська», або ще можна дібратися сюди тролейбусами № 16 і № 18.

  Найзручніше добиратися збоку вулиці Нагірної або заходити з Нижнього Валу.

  Автомобілістам радимо звертати увагу на знаки, оскільки знак «МРЕО» - це і є той орієнтир, куди потрібно їхати машиною. Звідти буде видно стежки до Татарки.


  Література

  1. Інформаційний портал «Віртуальний Київ» http://virtual.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&view=article&id=6&lang=uk

  2. Інформація з «Живого журналу» http://andy-babubudu.livejournal.com/61566.html

  Фото: з «Живого Журналу» http://andybabubudu.livejournal.com/61566.html та мандрівника Назарія Задирайко.

  Теги:

  татари київ

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві