Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Аптека-музей "Під чорним орлом"

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 23.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Загадковості Львова немає меж. Ще одну з вулиць міста прикрашає архітектурна пам'ятка XVIII століття - Аптека-музей "Під чорним орлом". Це унікальне місце пізнавального характеру приваблює не лише своїм історичним значенням, а й кожною деталлю, що експонується там. Відвідавши цей невід'ємний куточок Львова, Ви зможете поринути в подорож історією фармацевтики міста, побувати в старовинній аптечній лабораторії, та скуштувати на смак знаменитого "Залізного вина".

  Фото. Аптека-музей "Під чорним орлом" Підвал Аптеки, де зберігається "Залізне вино" Зовнішній вигляд Аптеки-музею Експонати музею - лікарські препарати

  Особливості місця

  Зазвичай, аптеки викликають у людей не надто позитивні асоціації. Але відвідавши львівську Аптеку-музей - для Вас цей міф розвіється. Музей містить унікальну колекцію з більш ніж трьох тисяч експонатів, зібраних науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами. Це фармацевтичне диво відоме далеко за межами Львова. Аптека-музей "Під чорним орлом"має небагато аналогів в Україні та Європі.

  Історія аптеки розпочалася понад два з половиною століття тому. Ще до 1735 року приміщення музею було звичайною кам'яницею, що належала Анні Гуменецькій. Засновником став військовий фармацевт Франц Вільгельм Наторп, котрий викупив будівлю у попередньої господарки за 22 тисячі злотих. І відтоді аптека "Під чорним орлом" розпочала свою діяльність. Це був перший єдиний заклад такого типу у Львові. Так як тогочасна фармацевтична промисловість була не настільки розвиненою та поширеною, як сучасна - аптека мала велику цінність та попит серед місцевих жителів, і не лише. Переступаючи поріг аптеки "Під чорним орлом", відувачів проймав дух здоров'я, довголіття та навіть безсмертя - це надавало неабиякий психологічний ефект та емоційне розвантаження. В повітрі витали запахи цілющого зілля. Серед ліків, присутніх на прилавках були екстракти, настойки, еліксири, мазі та лікувальні вина власного виробництва. Саме з Львівської аптеки-музею розпочалася історія знаменитого "Залізного вина", що відоме своїми оздоровчими властивостями.

  Вже переступивши поріг аптеки "Під чорним орлом", Вас захопить атмосфера сереньовіччя, той дух здоров'я, що проймав тогочасних відвідувачів. Відвідавши цю дивовижну місцину, Ви поринете у незабутню подорож історичними стежками фармацевтики Львова. Кожна деталь Аптеки-музею є її невід'ємною складовою. Музей поділяється на декілька приміщень. Ваша незабутня екскурсія почнеться з торгового залу, де можна придбати лікарські препарати, а також "Залізне вино". Саме там розміщені стровинні ваги, касові апарати, перші ручні машини для виготовлення пігулок та ще багато захоплюючих експонатів. Ключовою особливістю дизайну кімнати є стеля, яка прикрашена розписами, виконаними в ХІХ столітті віденьським майстром Штаалем. Фрески зображені у формі чотирьох овальних медальйонів, які символізують праелементи Всесвіту: «Aqua» («Вода»), «Ignis» («Вогонь»), «Terra» («Земля») та «Aer» («Повітря»). Пройшовши далі, Ви потрапите до другої частини Аптеки-музею - матеріальної кімнати, раніше там зберігалися запаси препаратів, а на сьогодні в ній експонується стародавній аптечний посуд, в якому власне і виготовлялися медикаменти. Неабияк зацікавлює третя кімната музею - лабораторія. В ній Ви можете спостерігати в яких умовах виготовлялися ліки, які етапи обробки проходила рослинна сировина до того, як стати медичними препаратами. Не може залишитися поза увагою маленька кімнатка, де розмістилася аптечна кухня, саме там відбувалася обробка сировини. Важливу роль відіграє четверте приміщення Аптеки-музею, де розмістилася кімната історії фармації, саме там Ви можете ознайомитися з етапами, які пройшла фармацевтика від стародавніх часів до сьогодення. Зачаровуючою є також галерея флігель. Там знаходиться алхімічна лабораторія та бібліотека, яка містить понад три тисячі книг. Алхімічна лабораторія є однією з найбільш загадковіших частин музею, що містить багато таємниць цієї інтригуючої справи. Передостання частина музею викликає неабияке зацікавлення у шанувальників "Залізного вина" - аптечний підвал - саме те місце, де у дерев'яних бочках зберігається цей знаменитий напій. І завершальним етапом екскурсії в Аптеці-музею є внутрішній дворик - побувавши там, Ви опинитеся в оточенні елементів жилого будинку заможного міщанина ХVI-XVII століть. Це єдине місце у Львові, де дворик вдалося відреставрувати до первісного зовнішнього вигляду.

  Аптека-музей "Під чорним орлом" - місце, що заслуговує неабиякої уваги. Побачити старовинне медичні обладнання та препарати, поринути в царство здоров'я та довголіття, відчути атмосферу середньовіччя, ознайомитися з історією фармацевтики, скуштувати широко відомого "Залізного вина" - шанс, який не можна втратити. Аби дізнатися ще більше таємниць, що приховує музей, варто його неодмінно відвідати. Не дарма ж колишні відвідувачі аптеки вірили, що там витав дух здоров'я, хто зна, може цей дух і досі "живе" серед поличок Аптеки-музею "Під чорним орлом".


  Поради незнайомцю

  Відвідавши музей, обов'язково скуштуйте знаменитого цілющого "Залізного вина". Але цей вид вина не слід пити зі склянки, бо можна попсувати собі зуби, його варто куштувати через трубочку - в цьому ще одна особливість "Залізного вина".

  Графік роботи Аптеки-музею: 10:00-17:00 щодня

  Вартість вхідних квитків:

  Дорослий - 8 грн.

  Студентський - 5 грн.

  Дитячий - 3 грн.

  Аптека-музей "Під чорним орлом". Як добратися?

  Аптека-музей "Під чорним орлом" знаходиться на розі біля площі Ринок. До самої площі можна добратися трамваєм №: 1, 2, 9, 10

  Контакти

  м. Львів

  вул. Друкарська, 2 (на розі площі Ринок)

  Тел.: +38 (032) 235-70-41

  Література

  http://pharmacy-museum-lviv.virtual.ua/

  http://v.lviv.ua/catalog/kulture/museum/apteka-muzey.html

  http://www.karpaty.info/ua/uk/lv/lw/lviv/museums/apteka/

  http://lvivtour.com.ua/ua/attractions/10.html

  Теги:

  Аптека-музей "Під чорним орлом" Львів "Залізне вино" фармацевтика алхімія

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»