Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Невицький замок

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 22.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Є на Закарпатті, неподалік Ужгорода, руїни замку Невицького, який оповитий легендами та історією. Огорнутий долиною ріки Уж та лісами Карпат. Залишки кремлю височіють на 125-метровій горі й відкривають чудесний краєвид, який зачарує вас…

  Фото. Невицький замок Автор https://www.facebook.com/roman.popovych.54 Фото. Невицький замок Фото. Невицький замок

  Дата заснування: ХІІ століття

  Час роботи: цілодобово

  Стан місця: Руїни

  Загальна площа: близько 1500 кв. м.

  Особливості місця

  Вперше Невицький замок згадується ще у ХІІ столітті, тоді він був дерев’яним, а згодом зовсім зруйнований. Та вже через кілька століть фортецю знову відновили, надавши їй оборонного типу. Відтак, ці руїни вважають визначною пам'яткою оборонної архітектури на українських землях, в якій можна чітко простежити розвиток бойової техніки та фортифікаційного будівництва XIII—XVI століть. Згодом у ХVІІ столітті фортецю знову було зруйнувано, і вже сьогодні практично у такому самому вигляді ми маємо змогу її відвідати.

  Знаходиться замок у Закарпатській області на 125-метровій горі (колишній кратер) поміж селами Невицьке та Кам’яниця за 12 км на північ від Ужгорода. Височіє башта-донжон над живописною долиною річки Уж.

  Піднімаючись до замку вас привітає чудовий парк «Сад Вагнера», йменований на честь угорського садовода – Карла Вагнера. Ще красивий фонтан, із якого б’ється природний тиск води. А також стовп вулканічного туфу, який , за легендами, має дітотворну силу. Сам Невицький замок оберігають, так би мовити, земляний вал та глибокий рів.

  Є легенда, у якій розповідається про Злу Діву (владарку замку), яка для надання особливої міцності стінам при будівництві наказувала додавати до розчину яйця та молоко. Сама збирала ці продукти у селян, а ті, які відмовлялись були жорстоко покарані. Але завершується історія щасливим кінцем, адже селянам допоміг король, який розправився з чародійкою, убивши її.

  Зацікавило? То вирушайте в подорож саме в Невицький замок блукати поміж руїнами і красою природи! З оглядової території на башті-донжон постає казковий вид на греблю на Ужі та сусідні села. А якщо на небі не буде багацько хмар, то можна побачити передмістя Ужгорода.

  Поради незнайомцю

  Заночувати ви зможете хіба що у сусідніх селах Невицьке чи Кам’яниця за певну плату у людей або ж в Ужгороді. Чи просто розрахувати свій час так, щоб встигнути вернутись додому чи продовжити свій маршрут далі куди планували.

  Література

  http://www.thisisukraine.org/index.php/uk/what-to-see/zamky/56-nevytskyy-zamok.html

  http://zak.tis-www.com.ua/uk/m_maininfo-1755.html

  Теги:

  Невицький замок замок Невицьке Кам’яниця Уж річка долина сад Вагнера Закарпаття природа Зла Діва дітотворна сила оборонні фортеці

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Тур’ї Ремети Невицький замок Ужгород Закарпатський музей народної архітектури та побуту Середнє Ужгородський замок Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Гора Анталовецька поляна