Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Замок Річарда — Левине серце

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 21.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Побачити пам’ятку архітектури 19 століття, опоетизований замок у стилі англійської готики можна в Києві. Споруда розташована неподалік Андріївської церкви та входить у межі заповідника «Стародавній Київ».
  Ці відвідини для тих, хто хоче повернутися у далеке минуле часів короля Річарда, героя роману «Айвенго», в честь якого, до речі, і названо будівлю, якщо «так», то вам за адресою – Андріївський узвіз, 15.

  Фото. Замок Річарда — Левине серце Фото. Замок Річарда — Левине серце Фото. Замок Річарда — Левине серце

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Замок Річарда, збудований у 1902-1904 роках привертає увагу перехожих і мандрівників своїми фасадами, що оздоблені елементами фортечно-замкових споруд – шпилями та високими баштами, а ще зубчастим завершенням стін.

  Історія створення цього будинку неоднозначна, починаючи з архітектора замку. За словами сучасних дослідників – це Р. Марфельд, за минулими переконаннями – це В. Городецький, той що спроектував у Києві Будинок з химерами. Однак, щодо Городецького авторство було спростоване, хоча будівля й схожа на його стиль. Тому питання авторства ще й до сьогодні залишається відкритим.

  Поясненням невизначеності автора є одна з версій. До початку будівництва замку, журнал «Будівельник» опублікував проект фасаду житлової будівлі міністерства внутрішніх справ, який планували побудувати у Санкт-Петербурзі. Той проект залишився нереалізованим, а от замок Річарда таки збудували. Можливо, автор залишив бажання не називатися, щоб його не запідозрили в плагіаті.

  Окрім цього, ще одними претендентами на авторство виступають такі архітектори як Євген Єрмаков та Андрій Краусса, але все одно це залишається на рівні припущень.

  Земельна ділянка та замок належали київському підрядчику Дмитру Орлову.

  Згодом довгий час цю опоетизовану будівлю використовували не за надто романтичними призначеннями, наприклад, тут довгий час були звичайні житлові квартири.

  У той же час замок Річарда буде цікаво відвідати й любителям живописного мистецтва – в цьому приміщенні довгий час жили такі відомі художники, як: Ф. Балавенський, Г. Дядченко, Ф. Красицький та І. Макушенко.


  Поради незнайомцю

  У замку треба обов’язково відвідати його внутрішній двір, звідти, з Андріївської гори, відкривається чудовий ландшафтний вигляд на місто.

  Зупинитися можна у готелі «Воздвиженський», що поруч із Андрівським узвозом. Адреса: вул. Воздвиженська, 6.

  Замок Річарда — Левине серце. Як добратися?

  Найближча станція метро до замку Річарда – це «Поштова площа». Виходимо тут, і потім піднімаємося на фунікулері нагору та йдемо за адресою Андріївський узвіз, 15 по вулиці Володимирській, або Трьохсвятительскій. Замок Річарда поряд із Андріївською церквою на невеликому ландшафтному підвищенні.

  Література

  1) Інформаційний портал «Стародавній Київ»http://www.saveoldkyiv.org/hotspot/richard-castle

  2) Сайт «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/richards_castle.htm

  ФОТО: interesniy-kiev.livejournal.com.  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві