Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Королівський арсенал

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 18.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Королівський арсенал - історична будівля у стилі бароко, що прикрашає одну з загадкових вулиць Львова. Ця пам'ятка архітектури XVII століття має мальовничо-привабливий вигляд не лише ззовні, а й з боку подвір'я. Та перед тим, як відвідати Королівський арсенал, варто ознайомитися з його не менш цікавою історією.

  Фото. Королівський арсенал Фото. Королівський арсенал Фото. Королівський арсенал

  Особливості місця

  Королівкський арсенал, розташований на вулиці Підвальній у Львові, не дарма має таку назву, пов'язану з історією свого будівництва. Справа в тому, що під час зведення споруди вона значно фінансувалася польським королем Владиславом ІV. Ще до появи Королівського арсеналу, у 1575 році до Високого муру був прибудований Малий арсенал, що також входив до системи укріплень , але він виявився замалим для реалізації задуму короля Владислава ІV, і тому, у 1639 році, за проектами та під керівництвом львівського фортифікаційного інженера Павла Гродзіцького, був споруджений Королівський арсенал. За планами короля, будівлі відігравали роль пастки для тих, хто увірветься у двір під час нового хрестового походу європейських держав проти турків. Також він служив для зберігання запасів міської зброї. Свого призначення Королівський арсенал не змінював до 1786 року, а вже з 1927 року приміщення виконує функцію державного архіву, де зберігаються цінні історичні документи. В свій час при арсеналі діяли ливарня церковних дзвонів та майстерня.

  Окрім своєї захоплюючої історії, Королівський арсенал дивує також загадковим зовнішнім виглядом. Будівля привертає увагу своїм оптимістичним кольором, і нагадує про своє призначення лише вмонтованими над входом жерлами двох гармат. Фасад арсеналу прикрашений арочним входом , другий ярус - трипрольотними лоджіями, а верхній ярус невеличким балкончиком з двома вазами. Біля входу до Королівського арсеналу розташований відомий пам'ятник книгаря Івана Федорова. Також уваги заслуговує внутрішнє подвір'я Високого муру, воно виконувало функцію пастки, тому що кожен куточок території прострілювався з вікон. Над внутрішнім порталом, що ефективно розташований в центрі дворику, стояла скульптурна група "Михайло-Архангел вражає сатану", виготовлена львівським майстром Каспером Франке у 1638 р, яка теж пережила немало подій, а на сьогодні вона зберігається в Музеї зброї. В оздобленні внутрішнього подвір'я присутні ноти ренесансного цивільного будівництва. У плані арсенал нагадує витягнуту літеру П. територія фортеці відділена від вулиці гратами, а також зеленою стіною кущів та дерев.

  Поцікавившись пізнавальною історією фортеці Королівський арсенал, слід неодмінно відвідати цей куточок старого Львова, адже набагато цікавіше прогулюватися містом, знаючи важливість його таємничих архітектурних пам'яток.

  Поради незнайомцю

  Королівський арсенал не можна залишити поза увагою, ознайомлюючись з визначними місцями Львова, бо він має неабияку історичну цінність і пов'язаний з важливими подіями минулого цього міста.

  Королівський арсенал. Як добратися?

  В направленні вулиці Підвальної ходить значна кількість маршруток, але найоптимальнішим варіантом є спочатку добратися до Площі Ринок, а там до Королівського арсеналу залишається пройти пару метрів.

  Література

  http://lviv.travel/ua/index/what_to_do/architecturelviv/historicalplaces/~1495/korolivskij-arsenal

  http://www.lvivguide.info/uk/lviv-sightseeing/next-to-the-fortifications/lviv-arsenals.html

  http://royal-arsenal-lviv.virtual.ua/

  http://wikimapia.org/4904259/uk/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%BB

  Теги:

  Королівський арсенал Львів король Владислав ІV Підвальна


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Львів - перше побаче..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 59

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Вірменський собор