Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка"

    vote data
    Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 17.04.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Національний університет "Львівська політехніка" - є одним із найвідоміших вищих учбових закладів не лише Львова та України, а й Європи. Політехніка славиться не тільки освітньою програмою - Головний корпус НУ "ЛП" приваблює всіх своєю архітектурною довершеністю та загадковістю. Ця споруда має велике історичне значення та являється однією з візитних карток Львова. Це творіння неоренесанського стилю зачарує вас з першого погляду.

    вестибюль Фото. Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Фото. Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Актова зала

    Особливості місця

    Головний корпус НУ "ЛП" був збудований ще у 1877 році, за проектом відомого львівського архітектора Юліана Захарієвича. Корпус споруджений з мотивами неокласицизму та пізнім італійським неоренесансом. Тоді Політехніка ще мала статус Технічної академії, яка була однією з перших академічних шкіл у Східній Європі, і першою в Україні. Споруда Головного корпусу приваблює своїм могучим виглядом: фасад будівлі прикрашають високі колони, просторі вікна, згори на вас споглядають символічні скульптури Архітектури, Інженерії та Механіки, виконані відомим майстром Леопольдом Марконі, а під ними, надихаючий надпис латинською мовою "Litteris et Artibus", що перекладається як "Наукам і Мистецтвам".

    Ще до побудови Головного корпусу, Технічна академія була розташована у приміщенні ратуші. Будівельники зуміли втілити в реальність проекти Юлія Захаревича всього за три роки. Протягом усього часу призначення будівлі ніколи не змінювалося, окрім випадку, коли під час Першої світової війни корпус перетворили на шпиталь польського війська. Стіни Головного корпусу Львівської політехніки за свої роки існування бачили не одне покоління студентів та випускників ВУЗу, які завдячували Юлію Захаревичу за це диво архітектури, тому при вході до корпусу, на партері зліва розташоване погруддя архітектора.

    Та оцінити всю красу споруди можна лише відвідавши її зсередини. Потрапивши до корпусу, ви ніби опинитеся в оточенні інтер'єру італійських ренесансних палаців. Приваблюють своєю загадковістю настінні розписи, які були виконані братами Флецки. Привертають увагу також пам'ятні дошки у вестибюлі, з свідченнями про знаменитих випускників політехніки: В. Сікорський, С.Візенталь та С. Бандера.

    Парадна сходова клітка, прикрашена декоративним ліхтарями, та двома алегоричними фігурами міфічних жінок каріатид, приведе вас до найяскравішої перлини будівлі - Актової зали Головного корпусу - про цей витвір мистецтва ходять легенди далеко за межами Львова. Тим, кому вдалося побувати там, безумовно пощастило, бо побачити таку красу - випадок не щоденний. Зала прикрашена подвійними тричетвертевими колонами корінфського ордеру, каріатидами, кесонованою стелею та фризом, оздобленим циклом з 11 картин, виконаних художниками Л. Деляво, В. Тетрамаєром, В. Лодзинським К. Желяховським, С. Стажинським та іншими за ескізами Яна Матейка. Декоративні картини, що розташовані на верхньому ярусі під стелею, мають загальну назву "Тріумф прогресу" і забражають цикл сцен головних моментів розвитку людської цивілізації: 1) Створення людини; 2) Відповідальність людини за долю землі; 3) Боже надхнення; 4) Вади людства; 5) Примарний тріумф сатани; 6) Пресвята Богородиця втішає тих, хто приходить до неї; 7) Поезія, Музика, Історія; 8) Скульптура, Живопис та Архітектура; 9) Винахід залізниці та парової машини; 10) Винахід телеграфу 11) Суецький канал. Все це було виконано польським художником Яном Матейком. Вигляд Актової зали Головного корпусу викликає неймовірне захоплення та незабутні враження від побаченого.

    Також варто відзначити наявність у Головному корпусі не менш значимої пам'ятки історії - бібліотеки-музею. Інтер'єр зали бібліотеки був теж зпроектований Юліаном Захарієвичем. Зала має дерев'яну стелю з різбленими балками. Основними осередками уваги в бібліотеці є різблені дубові шафи XIX століття.

    На території Головного корпусу Львівської політехніки розташовані не менш цікаві об'єкти: арка-місток, що став першим на Галичині витвором залізобетонних конструкцій, та пам'ятник викладачам і студентам, які загинули в роки Другої світової війни. Також корпус оточують охайні газони, невеличкі фонтанчики та насадження дерев.

    Споруда Головного корпусу Національного університету "Львівська політехніка" недарма є однією з архітектурних пам'яток міста Львова - всі ці вишукані оздоблення, чарівність Актової зали, присутність у кожному елементі духу історії не можуть залишитися поза увагою.

    Поради незнайомцю

    Двері приміщення Головного корпусу відчинені для всіх щоденно. Потрапити до самої перлини споруди - Актової зали, можна, побувавши на будь-якій конференції чи події, що проводитиметься там за умови вільного відвідування. Відпочити, полюбувавшись зовнішньою красою корпусу, можна на лавках біля фонтанів.

    Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка". Як добратися?

    Так як Головний корпус розташований на вулиці Степана Бандери, в тому напрямку ходить багато маршруток. Якщо ж ви, наприклад, добираєтеся від головного Залізничного вокзалу - то оптимальним варіантом є трамвай, а саме під номером: 1, 9, 10.

    Вхід до корпусу безкоштовний.

    Контакти

    Номер телефону: +38 (032) 272-47-33

    E-mail: rector@lp.edu.ua

    Веб-сайт: http://lp.edu.ua

    Wiki-сторінка: http://wiki.lp.edu.ua

    Література

    http://www.lvivcenter.org/uk/lia/description/?ci_objectid=319

    http://old.lp.edu.ua/index.php?id=3062

    http://lp.edu.ua/contacts

    Теги:

    Національний університет "Львівська політехніка" Політех Головний корпус Актова зала неокласицизм Юліан Захарієвич Львів Степан Бандера

    Радимо відвідати

    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»