Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Софіївка

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 16.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Дендропарк Софіївка - надзвичайно романтичний шматочок раю в Україні. Туристи з усього світу приїжджають до Софіївки, аби на власні очі оцінити красу того штучного дива. Кам'яні скелі, символічні альтанки, зелені газони, унікальні види насаджень, історичні скульптури, водоспади, неординарні фонтани - це все не залишить байдужим нікого.

  Камінь смерті гай Дубинка грот Острів кохання

  Особливості місця

  Дендропарк Софіївка має свою романтично-захоплюючу історію. У XVIII столітті землі міста Умані, де власне і знаходиться дендропарк, належали польському магнату, претенденту на польську корону, генералу-лейтенанту війська коронного Станіславу Щенсному Потоцькому, одному з найбагатших людей того краю. Доля розпоряджалася так, що всі його романи з коханими жінками зазнавали невдач (першу даму його серця було нещадно вбито). Та одного разу, перебуваючи в Яссах, Станіслав Потоцький познайомився з прекрасною гречанкою Софією - дружиною генерала російської армії, графа Юзефа Вітта. Жінка одразу ж заполонила серце Потоцького. Про роман Щенсного з Софією у Варшаві і Петербурзі ходили справжні легенди. На знак своєї відданої та щирої любові до Софії граф Потоцький спорудив цілий парк, назвавши його в честь жінки серця "Софіївкою". На будівництві були зайняті селяни, що отримували за це гідну платню. Власноруч вони переносили каміння, будуючи скелі, відшліфовували їх. Трагічним місцем в дендропарку Софіївка є "камінь смерті", під яким, за легендою, полягло понад сотню чоловік, недонісши його до призначеного місця. Будівництво цього дива обійшлося графу Потоцькому в 15 млн польських злотих. З того часу минуло вже багато років, а Софіївка і досі продовжує заворожувати відвідувачів своєю красою та неповторністю.

  Потрапивши до Софіївки, ви ніби потрапите в казку. За задумом архітектора, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера "Іліада" та "Одіссея". При вході до парку видніється великий павільйон Флори, на фоні котрого знаменитий фонтан у формі змія. Софіївка розділена на вулички, аби простіше було орієнтуватися, прогулюючись парком. Дорогами парку їздять лише екологічно-чисті автомобілі, щоб не псувати краси Софіївки та чистоти повітря.

  Уманський дендропарк дивує своїми прекрасними краєвидами: водоспаду "Грот Діани", Женевського озера, унікальних дерев (дуб, якому понад 300 років, ялина, що росте корінням вгору, тюльпанове дерево, що зацвітає навесні), поляни Грибок, діброви Дубинка, річки Кам'янки. Софіївка дивує своїми особливостями. Одним, з найпопулярніших місць в парку є Острів кохання, легенда розповідає, що саме на тому місці Софія, побачивши частину парку, подарувала графу Потоцькому палкий поцілунок. До Острову кохання пролягає дерев'яний міст, на якому закохані залишають свої ініціали, також через нього парубки переносять своїх дам серця на руках. Загадковим місцем в Софіївці є також "Камінь бажань", що знаходиться в печері: кажуть, якщо обійти цей камінь, доторкнувшись до нього рукою, не відпускаючи, і в той час загадувати бажання - воно обов'язково здійсниться. В парку є невеличке джерело "Србні джерельця", за легендами, жінки, котрі хотіли завагітніти, пили звідти воду, і через деякий час траплялося очікуване диво. По суботах в Софіївці гуляє багато наречених в білосніжних сукнях, сюди приїжджають випускники шкіл з сусідніх місць - це вже стало традицією всіх поколінь.

  Дендрологічний парк Софіївка широко відомий за межами Умані та України, і стоїть в одному ряду з такими шедеврами паркобудівництва Європи, як сад Бальбі у Флоренції (Італія), парк Сан-Сусі у Потсдамі (Німеччина) і палацовий парк у Версалі (Франція). Навідавшись сюди ви порините в незабутню атмосферу давніх часів та відчуєте запаморочливий смак романтики і кохання, що витає навіть в повітрі.


  Поради незнайомцю

  Кажуть, що найкраще відвідувати Софіївку восени, коли жовте листя дерев додає пейзажам парку особливого шарму, але правда в тому, що романтична атмосфера не покидає Софіївки ніколи. Аби детальніше ознайомитися з усіма визначними тонкощами Софіївки, туристи звертаються до послуг екскурсоводів. На ніч ви можете залишитися в місцевих готелях, або ж зупинитися в уманчан, ближче дізнавшись не лише про історію Софіївки, а й міста Умань.

  Софіївка. Як добратися?

  Найпростіше добратися до міста Умань, що знаходиться в Черкаській області, громадським транспортом з Києва, маршрутки вирушають з київського автовокзалу майже щогодини. Відстань по головній дорозі "Київ-Одеса" сягає 209 км, приблизний час, що ви витратите на дорогу 2год 30 хв, але воно того дійсно варто. Якщо ж ви подорожуєте, наприклад зі Львова - то краще спочатку прямим потягом добратися до станції найближчого міста Христинівки (відстань 504 км, час в дорозі 10 год), що знаходиться в 25 км від Умані, а далі знову ж маршруткою, яка їздить кожні 30 хв. Головний вхід до дендропарку знаходиться біля уманського автовокзалу.

  Література

  http://sofiyivka.org.ua/ua/history/history1.htm

  http://della.com.ua/distance/?cities=5071,5225

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Станіслав_Щенсний_Потоцький

  Теги:

  Софіївка Умань дендропарк Станіслав Потоцький Софія

  Радимо відвідати

  Софіївка+Шевченкове ..
  Тривалість: 2 дні.
  Маршрут екскурсії
  Софіївка, Вінниця, Меджибізьки..
  Ціна, грн 1395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Софіївка