Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Бакота – “неіснуючий” рай

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 15.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Бакота – це місце, якого немає на карті, – такий собі неіснуючий рай. Сьогодні так називають території вздовж берегів Дністра поблизу залишків одного із найстаріших монастирів України. Тут над кришталевою водою витає дух вікової історії. Бакота – це колишня столиця сьогочасного Поділля, тепер – частина національного природного парку «Подільські Товтри». Ви точно захопитесь цим місцем, ви полюбите його.

  Бакота. Стежками України келії монастиря Фото. Бакота – “неіснуючий” рай Бакота

  Особливості місця

  Бакота – це незвично-мальовнича місцевість на Хмельниччині, якої ви не знайдете на сучасній карті України. У народі місцина іменована за назвою однойменного міста (згодом села), якому судилось зникнути.

  У давні часи це було місто-столиця тогочасного Пониззя (сьогодні – Поділля) із оборонним замком і скельним монастирем, створеним творцем Києво-Печерської Лаври Антонієм. Хто зна, можливо, монастир став би другою Лаврою, якби не сумна історія?..

  У 1255 році, на вершині розквіту, на Бакоту напали монголо-татари, які завдали шкоди її жителям та архітектурі. Зокрема, замок був зруйнований у 1258 році. А вхід до монастиря, разом із його жителями, за легендами, був закиданий величезним камінням. Далі – бунти ХV ст. проти Польщі й Литви. Після цього Бакота перестає бути містом. Згодом – голодомор 30-х років, ІІ Світова війна та голод 47-го. У 1981 році село було затоплено у зв’язку із будівництвом Новодністровської ГЕС, а мешканці переселені в інші міста.

  У цій древній місцині можна побачити малі печери, в одній із яких розташована церковця. Тут завжди тихо і не велелюдно. Відкопані залишки монастиря сховані поміж дерев, три джерела із цілющою водицею та окраса «раю» – залив із 120-метровою Білою горою, прозорою водою та квітучою природою. Тут сплелись духовна та природня енергія.

  Слово "бакота" означає “бажане місце”. Всі хто там побували стверджують, що в це нескладно повірити, вони назавжди закохались у величність цього місця. Повірте, ви не станете винятком. Місцевість та унікальний ялтинський мікроклімат вабить духовний люд та безнадійних мрійників. А якщо ви не ті й не інші, то у будь-якому випадку відчуєте спокій і приємність.

  Сюди варто завітати задля романтики, теплого повітря, дзеркальної води і душевного тепла.


  Поради незнайомцю

  Щодо нічлігу, то варто знати, що найкраще сюди вирушати із наметами. Якщо ж такої змоги нема, то можна заночувати у Старій Ушиці, що за дві години ходьби. Завітавши на берег Дністра обов’язково не забудьте відвідати залишки монастиря.


  Бакота – “неіснуючий” рай. Як добратися?

  Найлегше потрапити до Бакоти машиною, яка знаходиться в Хмельницькій області, Кам’янець-Подільський район. Від шосе Кам’нець-Подільський-Стара Ушиця вказівник направо 10 км.

  Громадським транспортом від Кам’янця-Подільського до Старої Ушиці, а далі пішки близько 2-х годин. Також чудовий спосіб – катером, адже нормальної дороги до затопленого села вже немає.

   


  Література

  http://www.tovtry.com/ua/history/kp/bakota/bakota.html

  http://kampot.org.ua/ukraine/history_ukraine/istoria_mist/211-bakota-zvidki-ti.html

  http://ukraine.kingdom.kiev.ua/region/22/bakota.php

  Теги:

  Бакота Товтри Дністер Пониззя Поділля краса природа відпочинок Україна

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Бакота – “неіснуючий” рай