Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут




  Фільтр місць








  Куди поїхати на відпочинок?

  Колочава

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 15.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Колочава – це, на правду, унікальне село, що знаходиться між лісами на Закарпатті у Міжгірському районі. Тут панують живописні краєвиди та здорова атмосфера. Справедливо, село вважається екологічно найчистішим куточком Закарпаття. Як кажуть місцеві жителі: «Колочава - село файне, у туристів популярне!» То може перевіримо?

  Фото. Колочава Фото. Колочава чеська школа Фото. Колочава

  Дата заснування: перша половина ХV століття

  День міста: 6 травня

  Населення: 7 455 осіб

  Загальна площа: 13 898 га

  Особливості місця

  Буває так, що потрапляєш у якусь місцину і не знаєш із чого розпочинати свою пізнавальну експедицію. Село Колочава, що на Закарпатті, не виняток, адже тут стільки всього цікаво, що одного дня точно не вистачить навіть для простого споглядання. Тому їхати сюди потрібно на кілька діб і насолоджуватись унікальністю цього місця.

  Село розташоване у Теребовлянській долині зони Національного парку «Синевир». Воно, справді, унікальне, тому що крім звичної краси природи Карпат тут є 10 музеїв, 20 пам'ятників, серед яких присвячені першій вчительці, вівчарю та заробітчанам, вузькоколійка з паровозиком, 2 річки - Колочавка та Теребля, пам'ятна могила Миколи Шугая, школи у дусі давніх традицій, 2 церковці і це ще не все! Де ще таке можна побачити? То ви ще сумніваєтеся чи варто сюди потрапити?

  За легендами, назва поселення походить від того, що болото під ногами мешканців завжди «чавкає». Тому місцевий люд усім казав, що живе «коло чавки», звідси і назва «Колочава». Село не типове у плануванні місцевості, розташуванні будівель і ділиться на декілька мікрорайонів.

  Особливо популярною Колочава є серед чеських туристів завдяки їхньому письменнику Ольбрахту, який написав роман про місцевого опришка: «Микола Шугай – розбійник», якого вони вивчають у школі. Тому й їздять чехи поглянути звідки ж узявся цей бешкетник. А вже опинившись на місці, зачудовуються химерною красою й унікальністю села, тому й повертаються сюди неодноразово.

  То що ж тут варто побачити? Усе! Ви відчуєте дух українського села, знайдете потіху для свого здоров’я та естетичних смаків. Краса лісу та гір, чисте повітря та приємність на душі – те, що залишиться в пам’яті від поїздки в Колочаву.


  Поради незнайомцю

  Заночувати у Колочаві можна в місцевих жителів, багато з них за незначну платню готові прийняти туристів. Але значно комфортніше зупинитись у комплексі відпочинку «Ажіо». І не забудьте відвідати всі визначні пам’ятки цього місця та вдосталь насолодитись природою.


  Контакти

  Сільська рада

  Адреса ради:90043, Закарпатська обл.,

  Міжгірський район,

  с. Колочава,

  вул. Шевченка, 78,

  тел. 2-82-24; 2-82-81

  Література

  http://kolochava.com/

  Теги:

  Колочава Карпати Шугай природа Ольбрахт пам’ятник заробітчанам пам’ятник вівчарю пам’ятник першій вчительці Закарпаття Синевир Теребля Колочавка

  Радимо відвідати

  Тур-відпустка “Довко..
  Тривалість: 7 днів.
  Маршрут екскурсії
  Водоспад Шипіт, Синевирська по..
  Ціна, грн 2595

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Синевир Колочава Синевирська поляна