Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут




  Фільтр місць








  Куди поїхати на відпочинок?

  Урочище Прийма

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 15.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища, зокрема його печери.
  Якщо ви любителі прадавнього минулого та історичних розкопок, то тоді вам буде цікаво відвідати й «житло» неандертальців, яке було знайде на території урочища. Та найцікавіше чого його варто відвідати - це абсолютно фантастичний та нереальний зовнішній вигляд цього гроту-поселення.

  Тризуб Урочище Прийма осінь Урочище Прийма Урочище Прийма - Стежками України

  Особливості місця

  Місцевість біля Миколаєва огорнена своїми таємницями, які ще досі не мають однозначного тлумачення.

  Наприклад, існує версія, що печери навколо міста, серед яких і урочище Прийма, з’єднані між собою в ланцюг, однак ця думка археологами ще до кінця не підтверджена й не досліджена.

  А от що дійсно варто відвідати в цих краях, то це «житло» наших прародичів неандертальців, яке було знайдено на цій території відносно недавно, а от за походженням цьому місцю близько 46 тисяч років. В урочищі знайдено житло типу «мисливського табору». Приблизна площа поселення – 5х5 метрів.

  З першого ж погляду грот вражає своєю незвичністю. Так ніби збудований він на кістках якихось велетнів, чи то пак дерева вросли в нього. Є три рівні. Найнижчий не має жодних печер. Два вищі - мають невеличкі придатні для життя. Трохи осторонь є ще одна печерка і чиясь викопана могила.

  Фахівці визнали його одним із найдавніших в Україні, зокрема такої думки притримується науковець Леонід Мацкев. У печері були знайдені і залишки колишніх мешканців. За однією версією, це рештки одного неандертальця (жіноча стать), за іншою – кількох. В сумі було відкопано 7 археологічних артефактів. Отож, подорож до урочища – для справжніх любителів праминулого. Також археологами в печері було знайдено залишки перепаленої деревини, що свідчить про використання вогню.

  Це перша знахідка неандертальця на теренах Галичини. Вона доводить те, що і ці краї були населені людьми. Вони жили у печерах, харчувалися м”ясом звірів і робили списи з кам”яними наконечниками. Усі ці речі археологи знайшли у гроті прийма-1.Тепер українські вчені чекають відповіді від німецьких колег, які повинні підтвердити висновки українських антропологів.

  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:- Поки практично ми зробили дуже мало з кісток, які нараховують більше 3 тисяч, визначено біля 300, розкопано тільки 30 відсотків цієї площі.У гроті де знайдено кістки найдавнішого галичанина проведено лише 30 відсотків робіт. За останні 12 років археологічних розкопок у цьому місці з державного бюджету не виділено жодної копійки, а тому археологи змушені залучати до робіт студентів та добровольців.

  Леонід Мацкевий, доктор історичних наук:- Ми шукаємо тих хто у нас працюють безкоштовно, хто готовий провести безкоштовно свою практику, практику студентську археологічну, практику археологічну шкільну і просто любителів старовини, патріоти, як то кажуть нашого давнього минулого, які безкоштовно працюють на цих об”єктах уже майже 20 років.Леонід Мацкевий планує продовжити роботи, як тільки надійдуть результати аналізів з Німеччини, і все ще сподівається, на фінансову підтримку. Без неї залучити відомих науковців до цих робіт неможливо."

  Навколишній рельєф, яким оточене урочище Прийма, вважається, що був сприятливим для загінного полювання, насамперед на стадних тварин. На думку багатьох дослідників, мисливці того часу використовували печеру для проживання взимку, а коли теплішало, то вели мандрівний спосіб життя.

  То ж тепер знаємо де жив перший галичанин.

  Поради незнайомцю

  На нічліг, звичайно, можна стати табором і на території лісу біля урочища Прийма, однак з комфортом ви переночуєте в готелях Миколаєва. Наприклад, у таких, як «Млин» чи «Техноконтракт».

  Урочище Прийма. Як добратися?

  Урочище Прийма знаходиться за 2 км від Миколаєва.

  Їхати до Миколаєва, в кінці міста за цвинатаром є сходи. Спускаємося сходами, обходимо кар’єр (можна і по кар’єру для екстремалів) і далі заходимо в ліс. Скелі, печери, каньйон і інші розваги шукати там.

  Відстань автошляхами від Львова до Миколаєва приблизно 40 км, це автошлях Е 471. Час в дорозі приблизно 50 хвилин.


  Література

  1. Живий Журнал http://256irisiv.livejournal.com/99186.html

  2. explorer.lviv.ua http://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=3556.0

  Фото журналіста Уляни Куйдич та з сайту explorer.lviv.ua

  Теги:

  Прийма печера урочище Миколаїв

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Стільсько – столиця білих хорватів Урочище Прийма Замок графа Станіслава Скарбека