Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Тур’ї Ремети

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 14.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Тур’ї Ремети – селище на Закарпатті, що славиться, насамперед, наявністю єдиного у світі пам’ятника поштарю Феодору Фекету. Ця постать багато значить для тамтешніх жителів, і має свою, не менш цікаву, історію. Та не лише це приваблює туристів. Окрім відвідування унікального архітектурного витвору, гості села також мають нагоду скуштувати різноманітних страв із жаб’ячих лапок, не вирушаючи для цього до Франції.

  Фото. Тур’ї Ремети Фото. Тур’ї Ремети Фото. Тур’ї Ремети Фото. Тур’ї Ремети

  Дата заснування: 1993 рік

  Населення: 3500 чоловік

  Загальна площа: 4,886 км?

  Особливості місця

  Селище Тур’ї Ремети, окрім вищезгаданих «приманок» для туристів, має ще ряд особливостей. Визначним місцем можна назвати також старовинний римо-католицький костел, що був збудований ще у 1885 році. Неподалік костелу розташована колишня броварня, де, як розповідають жителі, також є на що подивитися.

  Цей не всім відомий куточок України знаходиться в Закарпатській області, Перечинському районі. Хто тут проживає чи відвідував село Тур’ї Ремети ніколи не піддасть сумніву красу тамтешніх місць та природи: мальовничі краєвиди гори Магури, живописні пейзажі річок Туричка та Тур’я, привітність і доброзичливість місцевих жителів – все це залишає лише приємні спогади про подорож до цього селища.

  Перша письмова згадка про село Тур’ї Ремети датується 1451 роком. Легенда розповідає, що саме в цих місцях доживав свого віку пустельником угорський король Шоломон (Шаламон) ще у ІІ столітті, син короля Андраша (Ендре) I та Анастасії Ярославни, доньки київського князя Ярослава Мудрого. У 30-70х роках ХІХ ст. тут був розташований невеличкий металургійний завод. У ХХ ст село Тур’ї Ремети за іронією долі пережило значну частину подій: окупація радянською та нацистською владами, розташування на своїх землях концтабору, і, нарешті, 1942 року воно було звільнене від загарбників.

  Не менш цікаву історію має постать Феодора Фекета, чий пам’ятник є основною з особливостей Тур’їх Реметів. Місцевий поштальйон старанно та віддано виконував свою роботу протягом тридцяти років: майже кожного дня він долав 25-кілометрову відстань через ліси та поля до Ужгорода, аби доставити жителям села листи та газети. За легендами він загинув через хворобу: лютої зими Феодор Фекет, виконуючи свій обов’язок, переходив річку по кризі. Лід був занадто тонким і не витримав такої ваги - листоноша провалився під воду, після чого сильно занедужав і невдовзі помер. Саме за таку відданість та старанність жителі села за власні кошти спорудили йому пам’ятник та меморіальну дошку з надписом: «В Пам'ять Приязности, Тверезности, Чесности й Послужности Посла Феодора Фекета. Помер Р(оку) Б(ожого) 1838».

  Подорожуючи стежками Закарпаття, туристи навідуються до мальовничого селища Тур’ї Ремети задля пізнавальних екскурсій та унікальної можливості скуштувати різноманітних страв із жаб’ячих лапок. Місцеві жителі знають таємниці багатьох рецептів приготування цих неординарних для України ласощів, не дарма їх називають жартома «жаблянниками».


  Поради незнайомцю

  Село Тур’ї Ремети вже давно приваблює багатьох туристів своїми особливостями, тому тамтешні жителі вже звикли до гостей з різних країв і з радістю готові проявити свою привітність та доброзичливість. Кожен може відчути на собі цю гостинність, залишившись в них на ніч. Ні в якому разі не відмовляйтеся від пропозиції господарів скуштувати місцевої кухні, бо не допустимо втрачати таку можливість відвідати страв із жаб’ячих лапок від самих «жаблянників». Якщо ви подорожуєте влітку і надаєте перевагу нічлігу на природі – то береги річки Туринка ідеально підійдуть для розташування наметового містечка.

  Тур’ї Ремети . Як добратися?

  Найзручніше добиратися до села Тур’ї Ремети від міста Ужгорода: можна як громадським транспортом, так і пасажирським потягом до станції Перечин. Відстань від Ужгорода сягає 32 км, якщо їхати маршруткою чи власним автомобілем – це займе не більше 35 хвилин. Від Львова відстань 230 км і приблизний час у дорозі автомобільними шляхами займе 3 години 21 хвилину.

  Література

  http://www.castles.com.ua/remete.html

  http://travelua.com.ua/zakarpattya/perechinskij/tur%E2%80%99%D1%97-remeti.html

  http://zakarpattyachko.com.ua/2011-07-23-12-54-20/2011-07-23-13-43-24/turi-remety

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D1%80'%D1%97_%D0%A0%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8

  Теги:

  Тур’ї Ремети Феодор Фекет «жаблянники» Туричка Тур’я жаб’ячі лапки римо-католицький костел броварня

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Лумшори Тур’ї Ремети Невицький замок Середнє Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Гора Анталовецька поляна