Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Палац «Садиба Попова»

  vote data
  Автор: Gruzilla Дата публікації: 10.04.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Єдиний в Україні за своїм профілем палацовий комплекс. Це творіння російського архітектора XIX ст. Миколи Бенуа. Відвідувачів вражає не тільки незвичайна краса архітектури цих будівель, але й якість мурування стін та окремих деталей будівлі...

  Фото. Палац «Садиба Попова» Фото. Палац «Садиба Попова» Фото. Палац «Садиба Попова» Фото. Палац «Садиба Попова»

  Дата заснування: 1790 рік

  Початок роботи:

  Стан місця: потребує реставрації

  Особливості місця

  Головна споруда палацово-паркового комплексу — замок, побудований з цегли. В первісному вигляді він мав п'ять веж, три з яких мали дахи-шатро. Розміри будівлі 42 на 45 метри, на підмурках, в яких розміщалися склади для вина. Замок мав лазні (фінські, римські, російські), бальну залу, вітальні, картинну галерею, бібліотеку, колекцію старовинної зброї. З 1907 р. тут розміщувався етнографічний музей, де були експонати 15 різних національних культур.

  На початку 20 ст. в замку обладнали метео- та електростанцію. Метеостанція замку Попова була зарахована до мережі метеослужб Російської імперії. На даху замку обладнали і обсерваторію з телескопом. Тераса з телескопом була прикрашена скульптурами італійського майстра Лангобарді.

  Окрім замку, ансамбль доповнювали стайні, службові приміщення, пейзажний парк і фонтани. Останній володар садиби Юрій Попов організував тут симфонічний оркестр.Експозиції музею не обтяжені догмами радянської історіографії. В них тільки те, що здобуто співробітниками нашого музею в архівах, бібліотеках, фондах інших музеїв, які показують максимально правдиву історію цього краю.

  У склад музею-заповідника "Садиба Попова” входять два комплекси: історичний та архітектурний.

  До історичного комплексу входить"Садиба поміщика періоду освоювання Дикого поля”, який складається з 4-х споруд кінця ХVІІІ - 30-х років ХІХ ст.:

  - житловий будинок поміщика (1790 р.);

  - корівник (1835 р.);

  - молочарня (цех переробки молока) -1836 рік;

  - погріб (1830-ті роки).

  Архітектурний комплекс (залишки палацового комплексу) складається з трьох флігелів (східний, західний та північний); оглядової башти;каретного двору;конюшні;будівлі електростанції та майстерні та головної башти зруйнованого палацу, що збереглася до цього часу.

  Обидва комплекси є дуже цінними пам’ятками історії та культури.

  Історичний комплекс за своїм профілем - єдиний в Україні. Архітектурний комплекс -за свідченням фахівців з Петербурзького заповідника "Петродворец”- шедевр містобудування. Це творіння геніального російського архітектора XIX ст. Миколи Бенуа. Відвідувачів вражає не тільки незвичайна краса архітектури цих будівель, але й якість мурування стін та окремих деталей будівлі. Фахівці-будівельники підкреслюють,що якість і майстерність мурування стін та флігелів і,особливо, оглядової башти, безперечна. Це головне достоїнство об’єктів архітектурного комплексу. Тому невипадково музей-заповідник "Садиба Попова” включено до "Державного реєстру нерухомих пам’яток України національного значення.”

  Контакти

  м.Василiвка, вул.Гагарiна, 16

  (06175)7-73-88, 7-26-57, 8-096-5373045

  Література

  zamok-popova.ucoz.ua

  Теги:

  палац замок музей заповідник садиба попова

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Палац «Садиба Попова»