Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Львівська ратуша

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Львівська ратуша — адміністративний будинок у центральній частині Львова, який протягом всього часу свого існування був місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. В 1827-1835 за проектом складу архітекторів (А. Вондрашка, Й. Маркля, Ф. Третера, Ю. Глоговського) була збудована на місці заваленої в 1826р ратуші нова. Після пожежі 1848р ратушу було реконструйовано і надано їй сучасного вигляду. В новій ратуші 156 кімнат та 9 залів. Висота вежі складає 65м. З самого верху відкривається весь центр міста, наче на долоні. В 1852г. на ратуші був встановлений годинник.

  Фото. Львівська ратуша Фото. Львівська ратуша Фото. Львівська ратуша

  Особливості місця

  Діаметр циферблата 3м., довжина великої стрілки 2 м 15см. До годинника ведуть 400 сходинок. наступниці встановили годинник, пізніше їх оснастили мелодійним боєм. Третя, ренесансна, львівська ратуша була побудована за проектом вроцлавського архітектора Андрія Бемера на кошти тодішнього олігарха, львівського бургомістра Мартіна Кампіана в 1619 році.

  На шпилі Львівської ратуші встановили флюгер у вигляді герба Львова — Лева, а також орла та кулі — символів польської держави. Під час сильної бурі 9 липня 1672 року флюгер зірвався вниз, причому лев затримався на даху ратуші і впав головою на схід, а куля впала на бруківку і розплющилась. Це було сприйнято як прогноз, що вказує на невелику небезпеку для міста і велику для Речі Посполитої. І дійсно, восени цього ж року величезна турецька армія, не без допомоги гетьмана Петра Дорошенка, оточила Львів. Місто ворогові захопити не вдалося, а найбільше в цій війні постраждала Польща. Як би в подяку за незайманість міста лева позолотили.

  Другий раз флюгер зірвався в 1704 році, перед самим загарбанням Львова шведським королем Карлом XII. Місто, яке протягом майже чотирьох століть не дозволяло жодному загарбникові ступити на свою бруківку, було завойоване передовою європейською армією. З цього часу почався найглибший занепад в історії Львова.

  Львівська ратуша — свідок багатьох історичних подій. У середньовіччя перед нею стояв стовп покарання. В 1564 році тут був страчений молдавський господар Томша, а в 1578 — провідник козацько-селянського повстання Іван Підкова. Існує легенда пов’язана з судом та ратушею: “Колись давно містився в ратуші суд. і от рівно опівночі почав з’являтися привід чорної труни, рухався він по сходах, по залах, лякав він сторожу. Сталося так через те, що судді засудили невинного на смерть, а щоб судді були розбірливими на папці, де містилися судові рішення. було написано "пам’ятай про труну"” .


  Поради незнайомцю

  Вхід у ратушу вільний, на її вежі розташований платний оглядовий майданчик, з якої відкривається вигляд на місто. Розклад роботи: Працює щоденно, 09:00 – 21:00 (літом) 09:00 – 18:00 (взимку) Вартість входу: 10 грн. для дорослих та 5 грн. для дітей. Діти-чорнобильці, сироти, напівсироти та інші пільгові категорії відвідують Ратушу безкоштовно.


  Контакти

  м. Львів, пл. Ринок, 1

  Теги:

  ратуша

  Радимо відвідати

  Золота Підкова + Зам..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів - культурна столиця Укра..
  Ціна, грн 349
  SPA-тур у Карпати
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Меденичі, Східниця, Бор..
  Ціна, грн 395
  Карпатський Трамвай ..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Скелі Довбуша, Вигода, ..
  Ціна, грн 395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»