Берестечко — місто, що розташоване в Горохівському районі Волинської області. На території міста Берестечко люди почали поселятись ще з часів бронзової доби. Перша згадка про це поселення датується XV століттям.
Найголовнішим визначним об'єктом Берестечка є музей-заповідник “Козацькі могили”, створений в 1966 році. На території містечка знаходяться два відомі храми, це католицький Свято-Троїцький костел та православний Свято-Троїцький собор. Свято-Троїцький костел збудований поляками в 1765 році в честь своєї перемоги в битві під Берестечком. В підвалах приміщення були виведені підземні ходи, які зараз вже непридатні до використання. Ззовні будівля зроблена витончено, вражаючи гостей красою архітектури храму. Свято-Троїцький собор був зведений в ХХ столітті в честь подвигу козацько-селянського війська. В роки радянської влади собор був перетворений на склад, а з 90-х років було розпочато відновлення храму. Цей собор є одним з найбільших соборів України і складається з Підземного та Основного Храмів. Висота його головного купола сягає близько 50м.
Ще однією історично вагомою спорудою є кам'яний стовп збудований на могилі колишнього власника містечка князя Олександра Пронського (XVI ст.). Місцеві жителі називають його «Мурований стовп». Існує легенда, що срібна труна князя була наповнена коштовностями і висіла у склепі на золотих ланцюгах.
На стовпі також можна чітко побачити видряпаний надпис підпис «Король Сигізмунд Август ІІ».
До визначних пам'яток Берестечка ще також відносяться пам'ятка-курган “Свята Текля” та “Дівоча гребля”. Свята Текля — це капличка, висотою три з половиною метри, що збудована в XVII столітті у вигляді чотирьох стовпів з стрілчастими арками в пам'ять спаленого монастиря і замучених 43 черниць. Дівоча гребля — це так названа місцина біля Берестечка, де замордували багато молодих берестецьких дівчат, а їхніми тілами загатили болото. Також місто відоме і культурними пам'ятками, так як тут розташовані пам'ятники Олександру Пронському, Богдану Хмельницькому, Тарасу Шевченку та воїнам УГА.
Чимало легенд існує про походження назви міста Берестечка. Одна із них розповідає, що частина переселенців з міста Берестя прийшли на річку Стир, заклали тут своє поселення, а назву дали на честь рідного Берестя. З іншої версії стає відомо, що довкола Берестечка були великі ліси, в котрих особливо багато росло берестів. Звідси й назва — Берестечко.
Найбільше Берестечко прославилось історією свого міста. Всі ще з шкільних років пам’ятають битву Богдана Хмельницького в 1651 році на територіях сіл Пляшева, Острів, Солонів і Митниця відбулась Берестецька битва. Вона була найбільшою за кількістю учасників на території нашої країни до початку ХХ століття. В Берестецькій битві перемогли війська Речі Посполитої .Причиною поразки козацького війська було те, що татари полишили поле бою, захопивши з собою Богдана Хмельницького. Але козацькі війська не зазнали поразки і вже через два місяці Богдан Хмельницький зібрав велике військо, яке змогло блокувати польсько-литовські війська під Білою Церквою заставивши їх укласти мир.
Цю битву описує Ліна Костенко у історичному романі «Битва під Берестечком».
Після відвідин цього міста, в кожної людини залишаються лише приємні враження від побаченого. Після відвідин цього міста, в кожної людини залишаються лише приємні враження від побаченого.
Добратись в Берестечко займе трохи часу .Зі Львова прямих маршрутів у Берестечко не існує.Тому спочатку потрібно доїхати в місто Дубно. Тоді з Дубна маршрутки вирушають три рази на день,перший маршрут о 6:50,їхати дві години ,а назад відправляється о 12:50.Якщо їхати з Рівненської області то потрібно виходити на зупинці Пляшева,це за 5 км до Берестечка.