Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Писаний камінь

  vote data
  Автор: dumy4ka Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Писаний Камінь-група мальовничих скель.Скелі розташовані у Верховинському районі Івано-Франківської області, за кілька кілометрів на піденний схід від села Буковець і Буковецького перевалу.
  Писаний Камінь — величезні брили пісковика, які починаються з північного заходу, з каменів заввишки 2—3 м, і тягнуться ланцюгом (бл. 80 м) на південний схід, переходячи у масивні моноліти заввишки до 20 м. Верх каменів утворює горизонтальну площину.

  Фото. Писаний камінь Фіксація знаків виконана Костинюком Павучок Фото. Писаний камінь

  Особливості місця

  Основною особливістю кам’яної скелі Писаний Камінь є її великі розміри, наявність на ній глибоких ям та великої кількості давніх рукотворних рисунків, знаків і написів. Є кілька причин вибрати серед багатьох інших мандрівок саме цю — на Писаний Камінь. Для подорожі потрібен усього один день. Маршрут доступний як для дітей, так і для туристів у поважному віці. Дорога лежить переважно заселеною місциною, є виразні орієнтири, тож небезпека заблукати — мізерна. Під час походу відкривається вид на дуже різні Карпати: на лагідні хвилясті Покутсько-Буковинські хребти, на стрімчаки Чорногори, на куполи Чивчинських і Гринявських гір.

  Легенди про Писаний Камінь — улюблена тема оповідей місцевих мешканців. Розказують туристам — і самі смакують. Так подадуть, так приперчать, що під кінець уже й не знаєш: не вірити, чи повірити. А коли вийдеш на скелі, роздивишся їх з усіх боків, то й взагалі замислишся...

  Одна з них: дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам'ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків. Писаний Камінь - могила короля велетів.

  Ще один цікавий факт для відвідувачів-цей камінь має дивовижні властивості і силу. Хто приходить до нього з добрими думками і добром, то воно примножується. Хто принесе до нього камінь або камінчик, покладе поруч, той залишить тут всі свої проблеми. А хто візьме від Писаного Каменя хоча б піщинку, той забере всі проблеми з собою.


  Писаний камінь. Як добратися?

  Доїхати до Писаного Каменя дуже просто – їдете по дорозі з Косова на Верховину і у с. Буковець біля таблички Буковецький перевал повертаєте наліво. Ще півтора кілометри підйому і дорога роздвоюється – дорога, що веде наліво – довша, дорога, що веде направо коротша і стрімкіша (з опису на сайті karpaty.net.ua). Йдемо по дорозі – дорога знову роздвоюється – прямо – стежка, стрімко вгору на г.Капілаш,. Обходимо г. Капілаш. Виходимо на хребет до г.Писаний Камінь.. Після хребта стежка заходить у ліс. А тут – чорниці і їх дуже багато. Через 10 хвилини виходимо до Писаного Каменю

  Теги:

  камінь писаний


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Криворівня - Українські Афіни Шешори – безкінечні Карпати Маєток Святого Миколая "Верховина" Писаний камінь Косів