Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Скелі Довбуша

  vote data
  Автор: dumy4ka Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша» — унікальна пам'ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область).
  Геологічна пам'ятка природи «Скелі Довбуша» лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря. Кам'яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним — буковий та смерековий ліси.

  Фото. Скелі Довбуша Фото. Скелі Довбуша Фото. Скелі Довбуша Фото. Скелі Довбуша

  Особливості місця

  Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. А чому ці скелі зараз носять ім'я опришка Олекси Довбуша - пояснювати не треба. Бо ж всі знають: є десь в Карпатах камінь - його Довбуш приніс і під ним свої незліченні скарби заховав. Але насправді у Бубнищі Довбуш не бував. Зараз намагаються довести, що якось скелі з опришком таки пов'язані: Довбуш міг тут бути у жовтні 1774 р., коли йшов походом на Турку і Дрогобич. Ну як не живим, то мертвим Олекса Довбуш тут побувати міг: після катувань тіло Довбуша, зрадженого другом у Космачі, начебто розчленили - і по шматкам розвезли по всім Карпатам. Якщо вже говорити про легенди,то існує й ще одна. Кажуть, що опришки протягли між двома скелями у Бубнищі своєрідну канатну дорогу. Під час наступу ворогів вона допомагала швидко і непомітно перебратися у більш безпечне місце.

  Література

  http://www.karpaty.com.ua/

  Теги:

  скелі довбуш

  Радимо відвідати

  Карпатський Трамвай ..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Скелі Довбуша, Вигода, ..
  Ціна, грн 395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Скелі Довбуша Розгірче – рівнинні Карпати Кам’янка – ріка природніх див