Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Жовківський замок

  vote data
  Автор: dumy4ka Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Замок у Жовкві (Жовківський замок) — пам'ятка архітектури епохи ренесансу в місті Жовква Львівської області. Розташований у центрі міста, на площі Вічевій, 2.Жовківський замок однією своєю назвою говорить про те, що знаходиться він в однойменному місті Львівської області. Цей замок виділяється серед інших замків Львівщини тим, що на цій території працював перший монетний двір.

  Фото. Жовківський замок Фото. Жовківський замок Фото. Жовківський замок Фото. Жовківський замок

  Дата заснування: 1594

  Початок роботи: 10:00

  Кінець роботи: 17:00

  Особливості місця

  >Музей на території та у приміщеннях замку-вважають однієї із з особливостей Жовківського замку.Проте нині замок реконструюють, проте для огляду відкрите внутрішнє подвір'я. Також на території та у приміщеннях замку знаходяться адвокатська контора, осередки кількох політичних партій, нещодавно створений Туристичний інформаційний центр.

  Щодо музею тодекілька залів віддано під стаціонарну експозицію, котра розповідає про історію міста та замку. Основна частина експозиції — давні малюнки, гравюри та фотографії, проте експонуються й зброя, предмети побуту, скульптури. Ще два зали музею експонують змінні виставки. У працівників музею також зберігаються ключі від Жовківської синагоги, тому відразу в замку можна домовитися про екскурсію в синагогу.

  Існування Жовківського замку почалося в 1594 році під командуванням Станіслава Жолкевського, коли почали зводити фундамент будівлі, і в 1606 році будівля постала вже як оборонна споруда. Архітектурний стиль замку являє собою переплетення із стилів ренесансу і бароко. У кінці XVII століття замок стає резиденцією Яна ІІІ Собеського, що зумовило оновлення оздоблень та збагачення будівлі (у 1678 році почалася ґрунтовна реставрація споруди — архітектори Петро Бебер і Августин Лоцці. Саме у цьому замку Ян ІІІ Собеський отримував привітання з нагоди перемоги над турками під Віднем.Під час Північної війни, у грудні 1706 — квітні 1707 року у Жовківському замку розмістив свою резиденцію Петро І. Вважається, що саме тут розроблявся історичний Жовківський план перемоги над шведами. Також замок відвідував український гетьман Іван Мазепа.Протягом XIX—XX століть у замку розміщувалися уряди міста і повіту, гімназія. У 1915 році твердиня була спалена російськими військами. Відбудова розпочалася у 1928 р, тривала до 1931 р, продовжувалася в 1935 р, але повністю не завершилася.За радянських часів частину приміщень перетворили на житлові, і там мешкали жовківчани та офіцери Радянської армії. Фактично, використання замку в житлових цілях тривало аж до початку XXI століття.

  Існує легенда, що у Жовківському замку є підземний хід, який веде до гори Гарай, а біля підніжжя гори цей хід має розгалуження в 4-х напрямках: до міста Львів, до замку, до Крехова і потайний вихід в ліс. Також місцеві жителі розповідають ,що під час свого перебування у Жовкві російський імператор Петро І захотів піднятися на вершину гори Гарай. Для цього туди від замку витесали в землі сходи й укріпили їх деревом. Кажуть, що ще на початку 1970-х років ХХ століття їх було видно, проте, оскільки їх ніхто не доглядав, до нашого часу вони практично повністю зруйнувалися.


  Поради незнайомцю

  Графік роботи музею:

  Працює з вівторка до суботи з 10 год. до 17 год.

  В неділю з 12 год. до 17 год.

  Понеділок вихідний день:

  Вартість відвідання:

  3 гр. - для дорослих.

  1 гр. - для дітей.

  Вартість екскурсії в музеї:

  15 гр - для дітей.

  20 гр - для дорослих.

  Теги:

  замок

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Жовківський замок Приватний англомовний дитячий садок Львів «АнглоLаnd»