Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Що почитати?

  Топ-10 місць Євромайдану

  vote data
  Автор: Нелегал Дата публікації: 20.06.2014

  Вулиці, на яких гинули герої; будівлі, які прихистили тисячі людей; храми, які стали місцями не духовної підтримки та порятунку – локації, з якими асоціюється Євромайдан.


   

  10. Михайлівський Золотоверхий собор

  В ніч на 30 листопада сюди прибігло чимало мітингувальників після нападу «Беркуту». Священики відправляли літургії ходячи між сплячими втікачами. Щось схоже відбувалось в Києві під час завоювання Києва татарами – тоді кияни також ховались в церквах.


   

   

  9. Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ

  Ще на початку грудня в підвалі собору облаштували притулок для майданівців. Це була головна майданівська локація на лівому березі Дніпра.


   

   

  8.Український дім

  Деякий час тут перебували солдати Внутрішніх військ, та в кінці січня майданівці змусили їх покинути будівлю. Військові залишили по собі безлад, тож перш ніж революціонери організували майданівську бібліотеку та виступи піаністів, довелось навести порядок.


   

   

  7.Київська міська держадміністрація

  Захоплення київської мерії відбулось ще 1 грудня. Під час штурму в перших лавах з мітингувальниками були народні депутати. В колонній залі КМДА організували нічліг, медпункт, прес-центр Майдану.


   

   

  6. Адміністрація Президента

  1 грудня мітингувальники планували штурм АП «озброївшись» бульдозером. Саме тут відбулось перше велике зіткнення радикально налаштованого натовпу і силовиків. Ввечері того ж дня десятки беркутівців жорстоко побили мітингувальників і затримали. 


   

   

  5. Вулиця Грушевського

  Тут відбулось «Вогнехреща» – бої між майданівцями та «Беркутом», які розпочались 19 січня.  22 січня тут загинули Михайло Жизнєвський та Сергій Нігоян.


   

   

  4. Маріїнський парк

  В ньому отаборився антимайдан. Саме з парку тітушки разом з «Беркутом» 18 лютого напали на мітингувальників 18 лютого, внаслідок чого кілька людей загинуло.


   

   

  3. Будинок профспілок

  Чи не найголовніша майданівська будівля: штаб «Правого сектору», головний збірний пункт медикаментів, і місце, в якому загинули люди внаслідок великої  пожежі влаштованої спецпризначенцями в лютому.


   

   

  2. Вулиця Інститутська

  Її вже неофіційно перейменовано на вулицю Героїв Небесної сотні недаремно – на ній розстріляно більшість з них.


   

   

  1. Майдан Незалежності

  Територія Євромайдану охоплює також вул. Хрещатик, однак центральним залишається Майдан Незалежності з одноіменною стелою, під якою і розпочався ввечері 21 листопада мітинг за євроінтеграцію України.

  Юрко Семашко

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Цікаво почитати

  Подорож на довгі відстані: як підготувати автомобіль для комфортної подорожі зі Львова в Київ Вітаємо з Всесвітнім днем туризму! Де відпочити в липні: варіанти для всіх і для кожного Христосуйтесь на здоров’я! або як українці Великдень святкували

  Підписуйся на оновлення