Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Що почитати?

  30 українських фестивалів, про які не знає 98% українців. Частина 2

  vote data
  Автор: Юрій Пирч Ігорович Дата публікації: 24.02.2014

  Україна цікава своєю різноманітністю. Природа дарує нам гірські хребти, річкові каньйони, моря, озера, степи і навіть пустелі. Клімат від континентального до субтропічного тішить помірними температурами, вітрами та опадами. Археологія може похвалитися знахідками, старішими за Єгипетські піраміди. Архітектура вражає кількістю замків, фортець, храмів різних релігійних течій, дерев'яними церквами, старовинними будівлями, кварталами та цілими площами міст. Недарма Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні (станом на 2013 рік) налічує 19 об'єктів.


  Читати першу частину статті "30 українських фестивалів, про які не знає 98% українців"

   

  16.  Етнографічний фестиваль Лемківська ватра”

  Місяць та місце проведення: липень, с. Кострино, Закарпатська обл.

   

   

  Лемки – найбільш західна гілка українського народу, жили на своїх землях з дідів-прадідів. Але в результаті перетурбацій передвоєнних років опинилися відділеними від решти українських територій – у так званому “Закерзонні“ (за лінією Керзону). Тому, як кажуть самі лемки, з їх величезної жури за гірською батьківською землею народилася ідея організації фестивалю “Лемківська ватра”.

  В середині липня на шматочок Лемківщини повертається життя, з його власною, неповторною атмосферою. Село Кострино збирає активістів лемківських осередків не лише Закарпатської області, а й Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Польщі, Словаччини, Сербії та інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнічної меншини. На імпровізованій сцені під відкритим небом звучать вітальні промови та відбувається надзвичайно колоритний концерт митців, які виконують твори лемківської спадщини. Також проводяться майстер-класи з виготовлення ляльок та художньої вишивки, розгортається виставка декоративно-прикладного мистецтва, відбуваються розважальні програми для дітей. Кожен знайде щось для душі.

  Головне дійство – запалювання ватри. Біля полум'я до ранку не вщухать розмови, спогади, оповіді і немає краю пісням. Тож об’єднаймось гуртом навколо лемківського вогнища!

   

   

  17. Етнографічний фестиваль Петрівський ярмарок”

  Місяць та місце проведення: липень, м. Чернівці, Чернівецька обл.

  Про Сорочинський ярмарок чули, мабуть, усі. А от найстаріший ярмарок Західної України відомий набагато менше. Традиція проведення велелюдного ярмарку в Чернівцях на свято Петра і Павла сягає ХVIII століття. Петрівський ярмарок нині – це довгоочікуване свято для городян та гостей міста, зі святковими промовами, самобутніми майстрами народного мистецтва, веселими танцями, промоакціями, виставками, цікавими зустрічами.

  Найдовша центральна алея парку відпочинку ім. Т.Шевченка завжди відводиться народним майстрам. До виставок-продажів виробів народних майстрів долучаються туристичні фірми, автосалони, численні виробники промислової та харчової продукції Буковини, сусідніх областей та країн. Окрім численних виставок-продажів, на гостей ярмарку чекає дегустація страв національної буковинської кухні, “Свято пива“, “Фестиваль вина“, акція “Світ морозива“. Кондитерські цехи та міні-пекарні пригощають усіх бажаючих своєю смачною продукцією.

  Головна алея парку відводиться для майстрів народної творчості, які демонструють і продають власні вироби декоративно-прикладного мистецтва. В програмі Петрівського ярмарку також – показ моделей одягу та зачісок, концерти аматорських колективів, різноманітні спортивні заходи, конкурси, ігри.

  Давайте підтримаємо популярність ярмарку та станемо частиною цього українського народного заходу!

   

   

  18. Історичний фестиваль  Форпост

  Місяць та місце проведення: липень, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.

  “Форпост“ заявляє про себе як про “найбільший фестиваль середньовічної культури в Україні“. Масштабів цьому історичному дійству справді не займати. Про це свідчить, для початку, місце проведення, а саме територія однієї з найвеличніших фортифікаційних споруд України – Старої фортеці в Кам’янці-Подільському. Протягом трьох днів фестивалю всі його гості знаходяться у відтвореному середньовічному поселенні XIV-XV століть, спостерігають за середньовічними масовими поєдинками, турнірами лицарів та лучників, беруть участь у різноманітних майстер-класах, підкріплюють сили в автентичних давніх харчівнях, торгуються на середньовічних ярмарках і захоплено спостерігають за виступами вуличних театрів вдень та вогняними шоу вночі. Хто тематично вдягнений, має змогу прийняти участь в конкурсі на найкращий історичний костюм. Поспівати та потанцювати можна біля великої сцени, під акомпанемент популярних українських та закордонних фольклорних колективів.

  Гайда веселитися по-середньовічному!

   

   

  19. Гастрономічний фестиваль чорниць “Верховинська яфина”

  Місяць та місце проведення: серпень, с. Гукливе, Закарпатська обл.

  Мешканці села Гукливе, яке розташоване у підніжжі Боржавських полонин, вважають своє село та околиці столицею чорниць. Місцеві мешканці впевнені, що саме в цих місцях знаходяться найбільші в країні гірські чорничні поля. Ягоду тут поважають настільки, що навіть звели їй памятник (єдиний в Україні). А також щорічно влаштовують фестиваль, де основним елементом є яфина (чорниця).

  На святі можна досхочу поласувати свіжими ягодами чорниць, а також стравами із них: млинцями, варениками, пирогами, гомбовцями, різноманітними тістечками, варенням, запиваючи все це яфиновою палинкою. На гостей фестивалю також чекають запальні гудацькі мелодії, конкурси та безліч розваг. Всі гості, що приходять у вишиванці, отримують солодкі подарунки.

  Хочете поласувати цими маленькими корисними ягідками? Гайда з нами на фестиваль!

   

   

  20. Історичний фестиваль “ТуСтань!”

  Місяць та місце проведення: серпень, с. Урич, Львівська обл.

  Фестиваль української середньовічної культури “ТуСтань!“ проходить в гарячу пору року в селі Урич. Протягом трьох днів давньоукраїнське місто-фортеця, на території якого відбувається дійство, повністю оживає та наповнюється яскравою сумішшю барв, звуків та ароматів древності. Вуличні музики, середньовічна кухня, стрільба з луків та арбалетів (в тому числі нічний тир з вогняними стрілами), ремісничі майстер-класи, нічні етно-танці, та, звісно, традиційні лицарські турніри і видовищний нічний штурм фортеці – ось основні компоненти цього дивовижного фестивалю.

  З кожним роком “ТуСтань!“ додає до свого механізму все нові і нові нові гвинтики, в числі останніх -  можливість для кожного відвідувача не лише бути спостерігачем, але й стати безпосереднім учасником активних дій. Віднині будь-хто може пройти необхідну підготовку, одягти на себе лати та взяти участь у лицарських турнірах, а опісля навіть долучитися до штурму фортеці!

  Відчуйте і ви себе лицарем середньовіччя на фестивалі “ТуСтань!”

   

   

  21. Гастрономічний фестиваль “Сливовий леквар”

  Місяць та місце проведення: серпень, с. Геча, Закарпатська обл.

  А чи знаєте Ви, що таке леквар? Якщо знаєте, то запрошуємо оцінити його неперевершений смак! Якщо ні, то обов’язково відвідайте фестиваль “Сливового леквару“, що відбувається в с.Геча, Закарпатської області. Саме тут ви матимете можливість познайомитись з цим особливим різновидом варення, що так сильно полюбилось вже багатьом українцям.

  У програмі свята – приготування леквару та солодких страв за староугорськими рецептами з використанням сливового повидла (тістечка-калачі, гомбовці, кіфлики, фанки). Крім того, місцеві господині будуть змагатися, хто зварить найкращий бограч і накрутить найсмачніші голубці. Все дійство супроводжується колоритною музикою, танцями та розвагами.

   Якщо для приготування боґрачу необхідно 2,5 години, то щоб отримати хороший леквар потрібно 24 години безперервного помішування. Гості фестивалю на власні очі спостерігають, як стиглі сливи-бистриці перетворюються на запашну темно-червону масу. Власник найкраще приготованого варення отримує в нагороду 30-літровий казан та приладдя для варки сливового леквару.

  Відкриймо секрети приготування леквару разом!

   

   

  22. Історичний фестиваль “Стародавній Меджибіж”

  Місяць та місце проведення: серпень, смт. Меджибіж, Хмельницька обл.

  “Стародавній Меджибіж“ – один з найдавніших та найвідоміших на Україні фестивалів, що відтворює на території древньої Меджибізької фортеці атмосферу середньовіччя. Лицарські поєдинки та масові битви супроводжуються неймовірним музичним супроводом, виступами вуличних акторів, танцюристів та фаєр-шоу.

  Впродовж трьох днів на території фестивалю відтворюється справжнє середньовічне військове поселення, проходить ярмарок народних умільців, а у середньовічній харчевні ви скуштуєте страви, приготовлені за оригінальними старовинними рецептами. Повноцінні середньовічні бої, масові групові поєдинки – неповторне видовище, наповнене адреналіном та захопленням, страхом перед противником та радістю перемоги. Все це відчуває на собі кожен відвідувач заходу.

  Хочете поринути в атмосферу Середньовіччя? Тоді вирушаймо до Меджибожа!

   

   

  23. Етнографічний фестиваль Сорочинський ярмарок

  Місяць та місце проведення: серпень, с. Великі Сорочинці, Полтавська обл.

  Національний Сорочинський ярмарок впевнено тримає марку найбільшого та найпопулярнішого ярмарково-виставкового заходу в Україні. Щорічно його відвідує до мільйона осіб. Дякувати за таку популярність, беззаперечно, слід видатному письменнику Миколі Гоголю, який увіковічнив Сорочинський ярмарок в своєму однойменному творі.

  Триває це масштабне свято протягом цілих шести днів, за цей час тут відбувається близько 200 різноманітних заходів, в тому числі велика кількість культурно-мистецьких подій: народні майстер-класи, театралізовані постановки, виступи відомих музичних колективів, перегляди визначних українських фільмів. 

  Свою продукцію пропонують понад 1500 виробників з усієї України. Тут представлені підприємства харчової промисловості: м’ясокомбінати, хлібо- та молокозаводи, заводи мінеральних вод та інших напоїв, а також підприємства легкої та важкої промисловості, що виробляють найрізноманітнішу продукцію – від одягу і взуття до будівельних матеріалів та масивної сільськгосптехніки.

  На ярмарку можна буде не лише купувати готове, але й створювати нове: до уваги гостей відкриті понад 20 майстер-класів народних ремесел: гончарства, розпису писанок, створення прикрас, вишивок, ляльок-мотанок тощо.

  Тож в гарячу літню пору Великі Сорочинці забудьте про справи насущні та розчиніться у колориті справжнього традиційного українського ярмарку!

   

   

  24. Гастрономічний фестиваль “Гуцульська бринза”

  Місяць та місце проведення: вересень, м. Рахів, Закарпатська обл.

  Вівчарський куліш, галушки, вареники, токан і вурда. Та найсмачніше – Біле золото Карпат - гуцульська бринза. Заради цього туристи долають тисячі кілометрів з різних куточків України та зарубіжжя і прибувають до столиці Гуцульщини на щорічний найбільший Карпатський фестиваль “Гуцульська бринза“. Свято приурочується поверненню вівчарів з полонини додому. Розпочинається дійство з урочистого маршу, учасники якого одягнуті у яскраве гуцульське вбрання. Хода святкової колони супроводжується грою на народних інструментах та гуцульськими співами. Завершується хода на г. Буркут, де і відбувається свято.

  Основною стравою на святкуванні є бринза – сир з овечого молока виготовлений за допомогою ферменту з натурального сичуга (шлунок) свійської худоби. Екологічність та натуральність – ось у чому головна цінність продукту, кажуть вівчарі. Виробники сиру переконують – щоденне вживання бринзи корисне для здоровя. Особливо чоловічого. На фестивалі знайдете величезний вибір бринзи, іншої сирної продукції та страв на їхній основі. Обовязково треба скуштувати сирного коника, щоб рік був вдалим і багатим, а господар здоровим.

  Рахівський фестиваль спрямований не лише на розвиток вівчарства і туризму. Він популяризує гуцульську культуру. Кожне селище Гуцульщини, яке бере участь у фестивалі, прикрашає свій павільйон повністю в автентичному стилі – рушниками, килимами, гуцульськими стравами. На фестивалі побачите виступи гуцульських колективів, вироби народних майстрів з дерева, металу, глини, шкіри, тканини, різноманітні конкурси – найкращого ватага, трембітаря та коломийкаря. А на завершення – вівчарська ватра, як символ оберегу полонини та овець.

  Скуштуйте справжню бринзу на фестивалі!

   

   

  25. Гастрономічний фестиваль “Борщ’їв”

  Місяць та місце проведення: вересень, м. Борщів, Тернопільська обл.

  Борщ є витвором тисячолітнього українського кулінарного мистецтва. Недарма кажуть, що він не “вариться“, а “твориться“. Особливість борщу – в його неповторності. Це страва унікальна, скільки господинь – стільки й смаків.

  Борщ в Україні оточений справжнім культом і має багату історію. Ще на Запорізькій Січі переперчений борщ (так званий “мудрий борщ“) використовували для випробування молодих козаків на стійкість і витримку. А одне містечко на Тернопільщині навіть завдячує борщу своєю назвою: за легендою, мешканці нібито втопили татарина, якому не сподобалась місцева кухня, в казані з борщем. Так місто і назвали – Борщів.

  Тому нічого дивного, що саме це місто раз на рік стає столицею традиційного українського куховарства. На початку вересня в ньому проходить народний фестиваль борщу з нехитрою назвою “Борщ’їв“. Програма свята завжди насичена, весела, пізнавальна та смачна. Близько півсотні навколишніх сіл представляють свій борщ, який за самобутніми рецептами готують місцеві господині вже не одну сотню років. Крім того, додатково для всіх бажаючих готується борщ безпосередньо у великому казані на багатті.

  До борщу традиційно пропонують пампушки та інші смачні страви національної кухні. Не обходиться і без розваг: всі відвідувачі можуть насолодитися народною музикою, піснями та танцями, а за бажання і долучитися до них.

  Тож на осінь готуйте ложку побільше та не пропустіть можливості зануритись у найсмачніші українські традиції!

   

   

  26. Етнографічний фестиваль “Берегфест”

  Місяць та місце проведення: вересень, м. Берегово, Закарпатська обл.

  Щороку наприкінці вересня колоритне закарпатське місто Берегове збирає все більше і більше гостей на масштабному етнофестивалі “Берегфест“. Свято характеризується небувало багатою розважальною програмою та вже 50-річною історією.

  Програма, як для одноденного фестивалю, дійсно вражає. Головна ідея полягає у відродженні давніх народних традицій краю. Втіленням її є урочиста костюмована хода учасників та святкове відтворення давньої традиції виноробства, коли перший урожай винограду довіряли чавити у винних діжках незайманим дівчатам босоніж. Далі – більше: на гостей чекають грандіозні лицарські бої та стрільба з лука, шахові та мініфутбольні турніри, польоти на повітряних кулях, гучні народні гуляння, танці та різноманітні конкурси. Кожен бажаючий може взяти участь у майстер-класах народної творчості та промислів і відчути себе справжнім ковалем, гончарем чи ткачем. Голодним ніхто не залишиться завдяки різноманітним кулінарним майстер-класам, а спрагу допоможе втамувати ярмарок-дегустація закарпатських вин. Закінчується насичений святковий день концертом за участі відомих виконавців, святковим феєрверком та етнодискотекою.

  Берегфест – без сумнівів наймасштабніша та найяскравіша подія Закарпаття, на якій кожен знайде заняття собі до душі. Вперед на пошуки!

   

   

  27. Гастрономічний фестиваль “Золотий гуляш”

  Місяць та місце проведення: жовтень, с. Мужієво, Закарпатська обл.

  Ні для кого не секрет, що один з кращих способів досконаліше пізнати чужу культуру – спробувати її традиційну кухню. І для цього не завжди потрібно їхати далеко за кордон – на Закарпатті, наприклад, є місце, яке по-праву називають українською Угорщиною. Це місто Берегове та його околиці, до яких входить і село Мужієво. Саме на його території вже п’ятий рік поспіль проводиться смачний фестиваль угорсько-закарпатської кухні “Золотий гуляш“.

  В угорській кухні гуляш – традиційна страва. На фестивалі його готують на відкритому вогнищі у спеціальному казанку так, що він вбирає в себе м’який присмак диму разом з пікантними відтінками мадярської паприки та різних коренів і трав.

  Протягом дня гості свята поринають в атмосферу угорських народних традицій, мають можливість побачити весь процес приготування та відчути смак традиційного угорського гуляшу, а також поласувати іншими різноманітними стравами та випічкою закарпатських господинь і продегустувати кращі вина від місцевих виноробів. А щоб публіка не втомилась без упину їсти та пити, зі сцени її розважають фольклорні колективи, а народні умільці показують свою майстерність: привселюдно роблять діжки та гнуть обручі.

  Не відмовляйте собі в задоволенні, вирушайте в жовтні на фестиваль та спробуйте угорську культуру на смак!

   

   

  28. Історичний фестиваль “Стародавній Луцьк. Епоха Доблесті”

  Місяць та місце проведення: жовтень, м. Луцьк, Волинська обл.

  Напевно, кожен з нас хоч раз в житті мріяв перенестись в таємничу, овіяну легендами епоху середньовіччя. Кожен маленький хлопчик уявляв себе безстрашним лицарем у сяючих латах, а кожна дівчинка – прекрасною дамою.

  Щоб відчути дух того часу, побачити на власні очі запеклі бої лицарів та скуштувати смачні традиційні страви зовсім не потрібно винаходити машину часу. Така можливість чекає на кожного бажаючого щоосені, наприкінці жовтня, у місті Луцьк. Фестиваль  “Стародавній Луцьк. Епоха доблесті“ відбувається на території справжнього замку і виконує роль своєрідного часового містка між минулим та сьогоденням. Тут, перед очима гостей, сучасні лицарі з різних куточків України демонструють свою майстерність та звитягу у масових боях, турнірах “п’ять“ на “п’ять“, у двобоях із мечем та щитом і просто озброєні мечами. Статус захопливого безневинного шоу повністю нівелюють справжні в’мятини від ударів на сталевих лицарських обладунках.

  У перерві між турнірами гості можуть ознайомитися зі звичаями і культурою етносів, які проживали на території міста століття тому, а також взяти участь у стрільбах з луку чи спробувати себе у ролі ремісників. А під завісу дня територія свята яскраво освітлюється видовищним вогняним шоу!

  Відчуйте себе в середньовіччі та пориньте у Луцьк стародавній!

   

   

  29. Етнографічний фестиваль “День Св. Мартина”

  Місяць та місце проведення: листопад, м. Мукачево, Закарпатська обл.

  Святого Мартина Турського дуже люблять у Європі, день його памяті там вшановують 11 листопада. Цього дня традиційно їдять смажену гуску, п'ють молоде вино, займаються благодійністю та готуються до посту перед Різдвом.

  В Україні Святий Мартин ще з XIV століття є офіційним покровителем закарпатського міста Мукачево. Програма святкування його дня в цьому місті з кожним роком стає все більш і більш насиченою, а саме свято проходить із все більшим і більшим розмахом. Так, у 2014 році святкування дня Святого Мартина в Мукачево охопить одразу три дні: з 9 по 11 листопада. В центрі міста будуть проходити кулінарні ярмарки, художні виставки, благодійні акції та різноманітні майстер-класи, наприклад, по виготовленню небесних ліхтариків. Ще одним атрибутом фестивалю є окроплення землі молодим вином як символ подяки за зібраний врожай. Поспостерігати також можна буде за показовими лицарськими боями та створенням пісочної анімації на тему “Легенди про Святого Мартина“.

   Кульмінацією свята стануть дитяча хода з власноруч виготовленими небесними ліхтариками та подальший їх масовий запуск у вечірнє небо, театралізоване інсценування  відомих історій про Святого Мартина, вогняне шоу та святковий концерт.

  День Святого Мартина – по-справжньому добре та тепле свято, побувати на якому буде цікаво як дорослим, так і малечі.

   

   

  30. Гастрономічний фестиваль молодого вина “Закарпатське Божоле”

  Місяць та місце проведення: листопад, м. Ужгород, Закарпатська обл.

   

  Свято молодого вина “Закарпатське Божоле“ вже стало традиційним на Закарпатті. Виникло ж воно у Франції ще в XIX столітті. Вино божоле має невеликий термін приготування і не пристосоване до довгого зберігання. Воно відрізняється унікальною мякістю та легкістю, має яскравий колір і насичений аромат, а також є корисним для здоровя.

  На ужгородському фестивалі зібрані зразки пянкого трунку від іменитих виноробів зі всього Закарпаття. Окрім безпосередньої дегустації, на відвідувачів чекають “винні лотереї“ та розіграші, народне визначення найкращого винороба, частування стравами французької кухні: смаженими каштанами та французьким супом з цибулею, а ще ярмарок меду та різноманітної продукції бджільництва. Разом з фольклорними колективами можна заспівати запальні закарпатські пісні, а за бажання і станцювати народні танці. Не менш цікаво дізнатися і про давню історію та традиції закарпатського виноробства.

  Сам фестиваль проводиться у спеціально розчищених для цієї події старовинних винних підвалах, що, без сумніву, лише сприяє створенню відповідної атмосфери. Тож обов’язково приїжджайте та зацініть смак молодого закарпатського вина!

   

   

   

  Діана НО

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Цікаво почитати

  Подорож на довгі відстані: як підготувати автомобіль для комфортної подорожі зі Львова в Київ Вітаємо з Всесвітнім днем туризму! Де відпочити в липні: варіанти для всіх і для кожного Христосуйтесь на здоров’я! або як українці Великдень святкували

  Підписуйся на оновлення