В столиці Буковини відбувся найбільший в Західній Україні ярмарок. На нього з’їхались люди з різних куточків країни та з країн-сусідів.
Для чернівчан ярмарок є давньою та веселою традицією, однак в інших областях про нього знають не так вже й багато людей. Для порівняння, Сорочинський ярмарок – це вже відомий бренд. Однак Петрівський ярмарок має власну історію, традиції.
Петрівському ярмарку вже 228 років, і за весь цей час були періоди коли з тих чи інших причин влітку до Чернівців не їздили торгувати, однак це тривало недовго. Зараз традиція ярмаркування на Петра і Павла в Чернівцях набирає нових обертів. Цього року ярмарок тривав два дні – 13 і 14 липня. В планах організаторів зробити подію хоча б на день довшою.
Відкриттям ярмарку за традицією є парад. Очолювали парад жінки та чоловік, які несли традиційний букет літніх квітів: волошки, маки, соняшники, ромашки. Позаду них піднімав задавав ритм ході оркестр. Після оркестру йшла колона оргкомітету та гостів ярмарку. Очолювали колону прапороносці: один з них ніс прапор України, інший – прапор Чернівців, а між ними – хоругва Петрівського ярмарку.
Що ж до самої торгівлі, то ярмаркування відбувається на вулицях міста одразу в кількох місцях: пл. Театральна, пл. Соборна, пл. Центральна, пл. Філармонії, пл. Турецької криниці, вул. І.Франка, вул. О.Худякова, вул. Шкільна, вул. М.Емінеску. На кожній з цих локацій продають різні товари.
На пл. Театральній та в Центральному парку культури та відпочинку імені Т.Шевченка відбувались концерти. В сквері ім. Ю.Федьковича був турнір з шахів, показ мод та демонстрація видовищних хімічних реакцій. На пл. Турецької криниці були майстер-класи з народних ремесел. На пл. Соборній – «Чеські пивні забави». В Центральному парку відпочинку і культури імені Тараса Шевченка – гала-концерт міжнародного фестивалю "Буковинські зустрічі". Розмаїта програма могла задовольнити людей різних смаків та з різним розміром гаманця. Родзинкою цьогорічного ярмарку був виступ народних улюблениць - переможниць телешоу "Україна має талант", колективу "Лісапетний батальйон".
З перших годин роботи ярмарку і аж до закриття на вулицях відведених під ярмарок було велелюдно. Не злякав любителів поторгуватися навіть дощ – одразу по дощі люди з таким же інтересом, продавали, купляли, придивлялись до товарів.