Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Що почитати?

  Цікаві факти про колізей - хто побудував, де знаходиться/, чому варто відвідати

  vote data
  Автор: Оксана Вільнович Дата публікації: 22.06.2024

  Колізей, одна з найвеличніших архітектурних пам'яток стародавнього світу, є справжнім символом могутності та майстерності Римської імперії. Ця грандіозна споруда вже понад дві тисячі років вражає своєю величчю і служить свідченням людської винахідливості та інженерної досконалості.


  Хто побудував Колізей?

  Будівництво Колізею розпочалося за наказом імператора Веспасіана у 70 році нашої ери і було завершено його сином, імператором Титом, у 80 році. Цей амфітеатр, відомий також як Флавієвий амфітеатр (лат. Amphitheatrum Flavium), був зведений за допомогою рабської праці та величезних ресурсів, що їх надавала Римська імперія.

  Архітектори і інженери, які проектували Колізей, створили дійсно інноваційну структуру. Вона мала велику кількість підземних коридорів, де зберігалися тварини і гладіатори, а також складну систему гідравлічних підйомників і механізмів, що дозволяли створювати справжні сцени боїв і полювання прямо на арені.

  Де знаходиться Колізей?

  Колізей розташований у самому серці Риму, столиці Італії. Він стоїть у безпосередній близькості від Римського форуму і Палатину — інших значних історичних пам'яток міста. Завдяки своєму розташуванню, Колізей легко доступний для відвідувачів і є обов'язковим пунктом у будь-якій туристичній програмі.

  Цікаві факти про Колізей

  1. Назва "Колізей": Колізей отримав свою сучасну назву від колосальної статуї Нерона, що стояла неподалік і була відома як "Колос Нерона". Оригінальна назва амфітеатру - Флавієвий амфітеатр.

  2. Колізей міг вмістити приблизно 50 000 глядачів, а іноді й більше. Глядачі могли заповнити та покинути амфітеатр через 80 входів і виходів, що забезпечувало швидке пересування великих мас людей.

  3. Під ареною Колізею розташовувалася складна система підземних коридорів і приміщень, відома як гіпогеум. Тут зберігалися гладіатори, тварини і використовувалися механізми для підйому декорацій і учасників боїв на арену.

  4. У Колізеї проводилися не лише гладіаторські бої, а й морські бої (навмахиї). Арена могла бути залита водою, щоб імітувати морські битви, що потребувало складної системи водопостачання та дренажу.

  5. Вхід до Колізею був безкоштовним для громадян Риму. Імператори організовували ці видовища, щоб здобути прихильність народу. Глядачі отримували безкоштовні харчі і напої під час подій.

  6. Видовища в Колізеї часто були надзвичайно жорстокими. Гладіаторські бої, битви з дикими тваринами і страти були звичайними розвагами. За підрахунками істориків, сотні тисяч людей і тварин загинули на арені Колізею.

  7. Колізей постраждав від декількох землетрусів, які частково зруйнували його. Зокрема, значні пошкодження були спричинені землетрусами у 847 і 1231 роках. Незважаючи на руйнування, значна частина структури збереглася до наших днів.

  8. Колізей став символом християнських мучеників, які, за легендою, були страчені тут під час переслідувань. Хоча історичні докази цього обмежені, амфітеатр є місцем проведення щорічного Хресного шляху Папою Римським на Страсну п'ятницю.

  9. Колізей був побудований з використанням бетону, що було новаторським для того часу. Його арочна структура забезпечувала міцність і дозволяла будувати вищі споруди. Крім того, амфітеатр мав систему тентів (веларій), що захищали глядачів від сонця та дощу.

  10. Колізей є однією з найбільш відвідуваних туристичних визначних пам'яток у світі. Щорічно його відвідують мільйони туристів. Він також з'являється в багатьо фільмах, книгах і телешоу, що підкреслює його значущість і популярність.

  Цікаві факти про колізей допоміг написати екскурсовод Жук Василь, який спеціалізується на екскурсіях по Колізею. Його захоплюючі розповіді дозволяють глибше зануритися в атмосферу античного Риму і дізнатися маловідомі деталі, що роблять Колізей ще більш вражаючим.

  Чому варто відвідати Колізей?

  Колізей — це більше, ніж просто архітектурна пам'ятка. Відвідування цієї величної споруди дозволяє зануритися в історію Римської імперії та відчути дух давнини. Ось кілька причин, чому варто включити Колізей у свій маршрут:

  1. Колізей служив ареною для гладіаторських боїв, морських боїв (наумахій) і різних інших видовищ. Це місце, де історія оживає, дозволяючи уявити, як жили і розважалися давні римляни.

  2. Колізей є символом Риму і одним з найбільш відвідуваних туристичних об'єктів у світі. Він включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО і визнаний одним із Нових семи чудес світу.

  3. Відвідування Колізею — це можливість дізнатися більше про давню історію, архітектуру та інженерію. Багато музеїв і виставок, розташованих поруч, надають додаткову інформацію про цей видатний амфітеатр.

  4. Прогулянка по арені, де колись проходили гладіаторські бої, дозволяє відчути атмосферу минулих часів і уявити собі життя давнього Риму.

  Колізей є невичерпним джерелом знань і вражень. Відвідавши його, ви зможете не тільки насолодитися грандіозною архітектурою, але й відчути подих історії, що робить кожну подорож до Риму незабутньою.

   

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Цікаво почитати

  Подорож на довгі відстані: як підготувати автомобіль для комфортної подорожі зі Львова в Київ Вітаємо з Всесвітнім днем туризму! Де відпочити в липні: варіанти для всіх і для кожного Христосуйтесь на здоров’я! або як українці Великдень святкували

  Підписуйся на оновлення