Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Що почитати?

  Інструкція ТРОЦЬКОГО агітаторам-комуністам на Вкраїні

  vote data
  Автор: Наталка Павук Дата публікації: 10.03.2016

  Цей документ розкриває всю іронію, з якою Росія завжди ставилася до України.
  Не знаємо історії - ще і ще раз наступатимемо на ті ж граблі.
  Читайте - робіть висновки.


  Документ, що подаємо його нижче до уваги наших читачів, був надрукований в „Gazette de Lausanne” (Nr 195, jeudi 15 juillet 1920) в перекладі з російської мови під титулом „Instructions aux agitaterius (un document bolscheviste): Люде, що бачили російський оригінал стверджують точність перекладу - тому, невагаючись, надаємо сей документ в перекладі на нашу мову. Документ цей ще зайвий раз свідчить про те, до яких, подлиг, єзуїтських способів удаються большевики в своїх агітаційних цілях є настіль красномовним, що ніяких коментаріїв не потребує.

   

  Інструкція ТРОЦЬКОГО агітаторам-комуністам на Вкраїні.

  Товариші.

  Те, про що ми тут і вся Росія говоримо цілком одверто, на Вкраїні можно шепотіти лише на вушко, а краще й зовсім не говорити. Уміння мовчати - це теж одна з фігур красномовства. Ви, товариші, відходите на Вкраїну. Пам’ятайте ж, що нема труднішої праці агітаційної, як на Вкраїні. В третій раз ми посилаємо сильні кадри агітаторів туди і кожний раз все з новою тактикою і з новими способами. Першим кадрам у 1917 р. було дуже легко. Від них вимагалось підривати довірри українських селян по Центральної Ради і Генерального Секретаріята. В той час Український народ не міг собі уявити свого політичного життя окремо від Росії, а тому одна вказівка агітатора на те, ще Вкраїнці одривають Україну від Росіян, з якими поруч в окопах лежали, з одного казанка їли, рішала питання в наш бік; а натяк на те, що Центральна Рада – буржуазна, а Генеральний Секретаріат складається виключно з генералів, остаточно відбивав у вкраїнського селянства охоту підтримувати свій уряд.

  Трохи трудніш було при другому нашому поході на Вкраїну, бо ми готували ся воювати з гетьманом, а довелось – з Петлюрою. Це зробило задачу агітаторів багато складнішою. Треба було принизити в очах повстанців Петлюру, керовника протигетьманського народнього повстання. Це було дуже тяжке завдання, особливо тоді, як Петлюра був покритий славою, бо він скинув Гетьмана, оддав трудовому селянству Вкраїни всю землю без викупу і негайно скликав трудовий конгрес. Ми передбачали довгу війну. Але нам допоміг випадок з полковником Болбочаном, який зрадив повстанський уряд і перейшов на бік Денікіна. Указування агітаторів на цей випадок, зв’язування його з тим, що Петлюра був членом Генерального Секретаріята, твердження думки, що Петлюра скинув гетьмана для того, щоб самому зробитись гетьманом, що Самостійна Україна – це значить гетьманщина, це значить Павло Скоропадський чи Петлюра, якого боронитимуть од українського трудового народа німецькі багнети, вся ця зручна праця, яку наші агітатори виткали густою сіткою, так напружила селянську масу, що вона не витримала, і в південно-західній частині Київської, а також у Подольській губ. вибухнули народні повстання проти Петлюри, і його армія вся була знищена без жодного труда з боку червоної армії. Ось шо значить гарні агітатори. Готуючись нині до третього походу на Вкраїну, Рада Народніх Комісарів за прикладом минулих літ, в авангарді посилає вас, товариші-агітатори. Рада Народніх Комісарів дуже сподівається, що ви ,.не посраміте землі русской", для полегчения ж вам вашої роботи я покладаю собі за товариський обов’язок дати вам деякі вказівки.

  Ні для кого не таємниця, шо не Деникін примусив нас покинути межи України, а величезне повстання, що його підняло проти нас українське сите селянство. Комуну, черезвичайку, харчові відділи, комісарів-жидів зненавидів український селянин всією душею. Прокинувся в ньому вільний дух запорожського козацтва і гайдамаків, що спав сотні літ. Не страшний дух, який кипить, бурлить, як сам грізний Дніпро на своїх дорогах і примушує Українців творити чудеса хоробрости. Це той самий дух вільности, який давав українцям надлюдську силу на протязі сотень літ воювати проти своїх гнобителів – поляків, москалів, татарів і турків і мати над ними блискучі перемоги. Тільки безкрая довірчивість і податливість, а також брак свідомости необхідности постійної, міцної спайки всіх членів держави не тільки на час війни, - кожний раз зводили на нівець всі завоювання українців. Тому вони рано згубили свою самостійність і живуть то під Литвою, то під Польщою, то під Австрією й Росією, виявляючи з себе дуже цінну частину ціх держав. Ці побутові особливости вдачі українців необхідно пам’ятати кожному агітаторові, і його успіх буде забезпечений. Пом’ягайте, також, що так чи инакше, а нам необхідно повернути Україну Росії. Без українського вуглю, заліза, руди, хліба, соли, Чорного моря - Росія існувати не може: вона затхнеться, а з нею і радянська влада і ми з вами. Ідіть же на роботу тяжку, відповідальну роботу.

  Конкретно ваше завдання полягає в цьому.

  1. Не нав’язувати українському селянству комуни до того часу, поки наша влада там не зміцніє.

  2. Обережно заводити ії в колишніх маєтках під назвою артілів або товариств.

  3. Запевняти, що в Росії нема комуни.

  4. Наперекір самостійникові Петлюрі та иншим говорити, що Росія також визнає самостійність України, а не з радянською владою, а Петлюра продає Україну буржуазним державам.

  5. 3 огляду на необхідність обеззброєння всіх повстанців, щоб вони знов не повернули проти нас, треба рішучо запевняти, що серед повстанців більшість денікінців, буржуїв та кулаків.

  6. Трудніш справа стоїть з Петлюрою, бо українське селянство на ного одного покладає всі свої надії. Треба бути обережним. Тільки дурень або провокатор по всіх усюдах буде твердити, ще ми воюємо з Петлюрою. Иноді, поки ще Денікін не розбитий дощенту, краще пускати чутки, що радянська влада в союзі я Петлюрою.

  7. Коли будуть випадки грабунків в червоній армії, то їх необхідно звалювати на повстанців і петлюрівців, що йдуть до червоної армії. Радянська влада поволі розстрілює всіх петлюрівців, махновців і повстанців, тому, що вони шкідливий елемент, і не буде явним доказом не тільки грізної революційної дісціпліни, але й суворою карою за грабунки.

  8. З огляду на необхідність для радянського уряду вивозити хліб з України – ваш обов’язок товариші, з’ясувати селянам, що хліб візьмуть тільки у кулаків і не для Росії, а для найбідніших українських селян, для робітників і червоної армії, яка вигнала Денікіна з України.

  9. Старайтесь, щоб в ради та «їсполкоми» ввійшла більшість комуністів і співчуваючих.

  10. Уживайте всіх заходів для того, щоб на Всеукраїнський З’їзд Рад не попали такі представники од волости, які можут приєднатись на З’їзді до наших ворогів і таким чином обрати уряд України не з комуністів-більшовиків.

  Ідучи тепер на працю на Вкраїну, пам’ятайте, що вам тут говорили, не забувайте ціїьх моїх десяти заповідів: вони дуже вам допоможуть, крім того знайте, що для досягнення мети всі засоби гарні. Ані на хвилину не забувайте, що Україна мусить бути нашою, а нашою вона буде тільки тоді, коли буде радянською, а Петлюра вилетить з пам’яти народа назавше.

  Бажаю вам повного успіху і щасливої дороги!

  Джерело: Надруковано у «Син України» (ч. 1, 7 серпня 1920 р.)

  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Цікаво почитати

  Термальні джерела Закарпаття. Топ-10 Прикарпаття, Закарпаття, Буковина. Місця для відпочинку від Сергія Притули. Куди поїхати на травневі свята в 2019 році і скільки буде коштувати відпочинок? Одеса, Київ, Львів - такі різні і такі привабливі. Куди поїхати?

  Підписуйся на оновлення