Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Що почитати?

  ТОП-10 природних див України, які потрібно відвідати кожному туристу

  vote data
  Автор: Наталка Павук Дата публікації: 09.02.2016

  Унікальні місця України створила природа із води, піску, гір, дерев та кам'яних брил.


  В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото напам'ять та знову закохатися.

  ТСН.Туризм склав список із 10 унікальних місць України, які створила сама природа.

  Олешківська пустеля

  200 гектарів гарячого піщаного моря, яке приховує на своєму дні багато таємниць знаходиться у Цюрупінському районі за 30 кілометрів на Схід від Херсона.

  З'явилася пустеля через випасання величезних отар овець тут у ХІХ столітті. Вівці знищили усю траву в районі, залишивши лише піски, які розширила вітрова ерозія.

  Сьогодні, Олешківська пустеля вважається найбільшим піщаним масивом Європи, який складається із семи так званих арен. Усі вони горбисті, із коливанням висот до 20 метрів.

  Крім того, тут на глибині 300-400 метрів знаходиться прісне підземне озеро із дуже смачною водою, а посеред пустелі лежить один із унікальних витворів природи – оазис.

  Одна з легенд пов'язує цю пустелю із козаками-характерниками. Місцеві жителі розповідають, що сам український отаман Іван Сірко пройшов тут обряд ініціації – місяць прожив у Олешківській пустелі без іжі та води.

  З 2010 року ця територія є Національним природним парком і огороджена з усіх боків штучними лісами.

  Дністровський каньйон

  Утворений цей каньйон у результаті вимивання Дністром гірської породи Подільської височини річкою Дністер і розташований на межі Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей.

  Це найбільший в Україні та один із найбільших в Європі каньонів. Він являє собою долину, чиї стрімкі береги досягають від 100 до 250 метрів над водою.

  Крім того, на території Дністровського каньйону знаходиться близько 100 пам'яток живої та неживої природи світового значення. Тут збереглися і унікальні еталони відслонень гірських порід.

  Також, на території Дністровського району знаходиться 26 населених пунктів, де була досліджена трипільська культура.

  Оптимістична печера

  Це найдовша у світі гіпсова печера. Розташована вона поблизу села Королівка на Тернопільщині.

  Утворилася оптимістична печера внаслідок розчинення підземними водами гіпсів неогенового віку чотирнадцять мільйонів років тому.

  Найбільшим скарбом печери вважаються вторинні мінеральні утворення, які протягом десятків тисяч років росли тут у підземних порожнинах. Це, насамперед гіпсові кристали різноманітної форми та кольору.

  Крім того, вражає печера і своїми сніговими кучугурами - скупченнями на дні ходів печери прозорих голчастих кристаликів гіпсу. Туристи прозвали їх "печерним снігом".

  Тут, у найбільш низьких ділянках лабіринту печери можна натрапити на підземні озера, які нагадують дзеркала з води.

  Цікаво, що температура повітря в Оптимістичній печері протягом року постійна і коливається від 9,5 – 10,5 градусів і не залежить від температури повітря на поверхні.

  Печера вражає своєю красою та унікальністю і приваблює з кожним роком все більше туристів.

  Урицькі скелі

  Пам'ятка природи та археології національного значення, яка не має аналогів у Європі, розташована поблизу села Урич на Львівщині, на лівому схилі долини потоку Уричанка.

  Тут, серед лісу височіють величні урвисті скелі, висота яких сягає до 50 метрів.

  Урицькі скелі входять до історико-ландшафтного комплексу "Тустань" у складі природного національного парку "Сколівські Бескиди" і включають в себе сім груп скель: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб, Ґулька, Хрест та одна безіменна скеля.

  Вражає пам'ятка своїми солярними наскельними малюнками-знаками, серед яких зображення символа Сонця, призначення яких до цих пір не відоме.

  Крім того, одним із найцікавіших і найбільш вражаючих таких малюнків-петрогліфів двометрове зображення людського обличчя, викуте на скелі.

  Серед відомих людей, які побували тут, королі Данило Галицький та Казимир Великий і український письменник Іван Франко.

  Щороку в Урицьких скелях проводиться Фестиваль української середньовічної культури "Ту Стань!", який приваблює багато поціновувачів середньовічної культури.

  Кам'яні Могили

  Урочище "Кам'яні Могили" – це гірська країна в мініатюрі, розташована у селищі Назарівка, Донецької області.

  Тут можна побачити цілу купу природних скульптур і витворів з каменю, які сприймаються туристами як фантазії художників. Унікальні граніти урочища, вік яких сягає близько двох мільярдів років, не мають аналогів у світі.

  За однією з легенд, на місці цієї "гірської країни" було розташоване велике місто зі своїм королівством, яке зачарував злий чаклун.

  Сьогодні, Кам'яні могили – це один із чотирьох відділів Украïнського державного степового природного заповідника Національної академії наук України.

  Клевань. Тунель кохання

  Це найромантичніше місце Волині, яке вважається ботанічним феноменом і знаходиться вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів.

  Утворений був тунель заростями дерев і кущів, які щільно сплелися між собою у арочній формі.

  Місцеві жителі розповідають про те, що якщо пара поцілується під час прогулянки тунелем, то їхнє кохання скріпиться на все життя.

  Тому багато закоханих прагнуть потрапити до цього тунелю аби навіки скріпити своє кохання поцілунком.

  Також, серед молодят поширилася традиція саджати тут квіти, які символізують їхні почуття.

  До того ж, влітку та восени Тунель кохання вражає особливою красою, від якої перехоплює подих.

  Водоспад Шипіт

  Мальовничий водоспад розташований у глибокій ущелині річки Пилипець на північних схилах гірського масиву полонини "Боржава" Карпатського регіону.

  Це один із найкрасивіших водоспадів України, куди кожного року приїжджають десятки тисяч туристів, щоб помилуватися ним.

  Струмені води водопаду зриваються з 14-метрової висоти декількома каскадами і розсіюються хмарою крапель.

  З початку дев'яностих років, щороку сюди приїжджають хіпі та представники інших субкультур України та із-за кордону на неформальний липневий фестиваль, який завершується святом Івана Купала.

  Гранітно-степове Побужжя

  Одна із найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала у морські глибини вже протягом 60 мільйонів років, знаходиться в межах Північно-Західної частини Миколаївської області.

  Тут було виявлено 86 представників флори і фауни, яких занесли до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.

  Крім того, величні гранітні скелі місцями сягають до 50 метрів заввишки і чудово підходять для тренувань альпіністів.

  Прямовислі скелі каньйону давно вважаються улюбленим місцем змагань спортсменів-скелелазів.

  Озеро Світязь

  Найбільше та найглибше озеро природного походження в Україні знаходиться недалеко від селища Шацьк на Волині.

  Воно вважається найбільшим озером у групі Шацьких озер. Живиться воно підземними водами та артезіанськими джерелами.

  Крім того, вода у ньому настільки прозора, що у сонячну погоду можна побачити кількаметрове дно озера.

  Останні дослідження вченних підтвердили його льодовикове походження.

  Серед особливостей озера, слід виділити його дивовижні властивості. Вода озера має цілющі властивості, адже у своєму складі вона має срібло, йод і гліцерин.

  Багато дівчат і жінок мріють скупатися у водах Світязя, адже шкіра після таких купань стає відчутно еластичною.

  Озеро Синевир

  Озеро вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку "Синевир" і є однією з візитних карток Українських Карпат.

  За однією з легенд, це озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

  Легенда гарна, але є й справжні свідчення того, що насправді воно утворилося близько 10 тисяч років тому унаслідок потужного зсуву від землетрусу.

  Унікальність озера в тому, що вода в ньому ніколи не виходить з берегів, навіть під час найбільших паводків, а все тому, що на його дні є отвір, який слугує своєрідним природним регулятором рівня води в ньому.

  У наш час озеро приваблює сюди багато закоханих для святкування весілля на берегах озера. Причина цьому – народне повір'я про те, що якщо люди познайомилися поруч з озером, на них чекає велика і міцна любов.

  Джерело: http://tsn.ua/tourism/top-10-prirodnih-div-ukrayini-yaki-potribno-vidvidati-kozhnomu-turistu-371209.html

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Цікаво почитати

  20 місць у світі, які найчастіше фотографують 10 мальовничих островів, що розташовані на території України У центрі Львова зустріли китайський Новий рік 15 тисяч людей, три дні.. WOODSTOCK UKRAINE 2015

  Підписуйся на оновлення