Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Собор святого Юра

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Головна Святиня Української Греко-Католицької Церкви.
  Його не раз руйнували завойовники, але завжди храм відновлювався. У XVIII ст. він постав у теперішній величі та красі. Найцінніша реліквія храму — Чудотворна Ікона Пречистої Діви Марії XVII ст. у 1674 p. привезена до Львова з Теребовлі єпископом Йосифом (Шумлянським).
  У його архітектурі злились західні віяння та традиції українського церковного будівництва.У крипті знаходяться поховання видатних діячів УГКЦ — Кардинала Сильвестра Сембратовича, Митрополита Андрея Шептицького, Патріярха Йосифа Сліпого. Митрополита Володимира Стернюка, Мирослава-Івана Кардинала Любачівського.

  Фото. Собор святого Юра Фото. Собор святого Юра Фото. Собор святого Юра Фото. Собор святого Юра

  Дата заснування: 1744 рік

  Початок роботи: 10:00

  Кінець роботи: 18:00

  Особливості місця

  Невід'ємною частиною історико - архітектурного заповідника, одним із привабливих куточків Львова є архітектурний ансамбль на Святоюрській горі. На тлі мальовничого ландшафту міста височить Архикатедральний Собор Святого Юра - пам'ятка пізнього українського бароко, що є домінантою в містобудівельному середовищі.

  З історичних джерел довідуємось, що перший дерев'яний храм, посвячений святому Юрію, закладено наприкінці XIII ст. (у 1280р.) князем Левом Даниловичем для волинського князя (свого стрия) Василька. Найдавніша легенда нам сповіщає, що на Святоюрській горі, ще на початках християнства ченці мали свої печери і чернече життя було ще в обителі уфундованій князем Юрієм Львовичем (І" 1340р.), на честь його небесного покровителя - Юрія. За переказами, у тих печерах провів свої останні роки печерник Василиско - Василько (1204-1270рр.), брат короля Данила. Інтер'єр собору вражає простотою і логічністю, цілісністю своїх образів. У ньому вдало поєднується прекрасна архітектура, скульптура і майстерно виконані деталі декору. Різьба – роботи Михайла Філевича, поліхромія – Луки Долинського.

  У підземній частині собору знаходяться саркофаги кардинала Сембратовича, митрополитів Шептицького, Сліпого, владики Стернюка. Андрій Шептіцький – видатний греко-католицький церковний діяч, гуманіст і просвітитель – відомий ще й тим, що під час II Світової війни врятував життя багатьом євреям, приреченим нацистами на смерть. Йосип Сліпий, якому стоячи аплодували під час виступу на II Ватиканському Соборі і називали «Залізним кардиналом», – відомий борець за права людини і віру, довгі роки провів у комуністичних таборах. Завдяки цим подвижникам та їхнім послідовникам, що зберіг глибоку патріотичну греко-католицьку церкву, існує в даний час відроджений до духовного життя собор, прекрасний в блиску святості.

  На дзвіниці Собору святого Юра - найстаріший в Україні дзвін, вилитий, згідно з написом на ньому, 1341 року. До архітектурного комплексу Собору Святого Юра входять: • Собор святого Юра • Дзвіниця собору Святого Юра • Митрополичий палац • Капітульні будинки: ліве крило, північний корпус • Будинок стайні при огорожі • Брами: «від базару», «від городу» • Сади собору святого Юра


  Поради незнайомцю

  Вартість входу: Вхід вільний.


  Собор святого Юра. Як добратися?

  Якщо Ви потрапили у Львів на залізничний вокзал: трамвай №: 1, 9, 10; маршрутне таксі №: 28, 29, 31, 34.


  Контакти

  м. Львів, пл. Святого Юра, 5

  Теги:

  церква храм


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Львів за 1 день
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 149

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Вірменський собор