Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Костел бернардинів

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Архітектурний ансамбль колишнього Бернардинського костелу — одна із візитних карток стародавнього Львова. Будівництво костелу тривало з 1600 до 1630 рр.Костел було зведено за проектом ченця Бернарда Авелідас, будівничим Павлом Римлянином,а після смерті котрого в 1618 році будівництво продовжив Амвросій Прихильний. Так, як костел та монастирські будівлі були розташовані за межами міста, у 17 столітті вони були обнесені захисними спорудами і ровом.

  Фото. Костел бернардинів Фото. Костел бернардинів Фото. Костел бернардинів Фото. Костел бернардинів

  Дата заснування: 1600 рік

  Початок роботи: 10:00

  Кінець роботи: 18:00 Вихідний – Понеділок

  Особливості місця

  Фасад монастиря має риси з різних епох. Перший та другий рівні були декоровані архітекторами П.Римлянином та А.Прихильним, а декоративний фронтон відомим у той час вроцлавським майстром Андреасом Бемером. Той же Бемер створив і 38-метрову вежу костелу, яка є неповторною рисою монастирського архітектурного ансамблю. В середині 17 століття на вежі було змонтовано годинник з дзвоном, відлитий майстром Андрієм Франком. Фасади костелу вінчали герби Польщі та Литви та різні декоровані скульптури. Головний вівтар збудований в 1733 році, склепіння та стіни монастиря розписані монахом-живописцем Б.Мазуркевічем за допомогою відомих в той час художників. Кисті видного українського майстра М.Долинского належать фрески на тему ''Страстей Христа''. Надзвичайну історичну та культурну цінність являють собою чудові металеві двері, виконані в традиціях українських майстрів. Різьблені лави пресвітерії виготовлені в 1640-1643 роках Павлом з Бидгощі. На початку 20 століття їх було замінено новими, створеними Рарогевічем за зразком старих, а залишки частин виставлено в експозиції у Львівському музеї етнографії. У 1976-1977 роках весь архітектурний комплекс Бернардинського монастиря було повністю відреставровано.Справжнє захоплення викликає триярусний фасад Андріївського храму, декорований фігурами. Усього їх тут більше 20-ти. У нішах головного фасаду - Мадонна з немовлям, з обох сторін апостоли Св. Петро і Св. Андрій. Кам'яні фігури бернардинський святих розмістилися на виступах фронтонів. Кожна з них неповторна і по-своєму цікава, у характерних для ченців-бернардинів плащах і з атрибутами чернечого ордену в руках.

  Перша Служба Божа відбулася у 1611 році — 13 грудня, у день святого Андрія. Завдяки цьому храм і отримав свою назву.

  З місця, де у 1484 році поховали святого Яна з Дуклі, за рік вдарило цілюще джерело. Це було розцінено як чудо, св. Яна перепоховали, а на місці джерела викопали криницю.

  Під час облоги міста військами Богдана Хмельницького в 1648 році святий Ян з Дуклі своєю появою в небі врятував місто від захоплення козаками.

  У експозиції архіву представлено так звану «грамоту Дракули», написану кров'ю.

  Годинник на вежі завжди спішив на п'ять хвилин. Це зроблено у пам'ять про монаха, котрий побачив з вежі турків, що підкрадалися до міста й вже були майже під мурами. Не маючи часу бігти й когось попереджати, монах перевів годинник уперед — до часу закриття міських брам. Таким чином місто було врятоване.

  27 грудня 2007 року, у приміщенні однієї з келій знайдено фрески орієнтовно кінця XVII — початку XVIII століть. За висновками фахівців, фрески мають іконографічну та історичну цінність. Сама келія є єдиною відомою на території Західної України келією з розписом. У січні 2008 року розпочалися підготовчі роботи з відновлення фрески. Попід стінами монастиря з боку вулиці Валової у 2000-х роках виник так званий «Бернарденгарден» — сад бернардинів.

  Контакти

  м. Львів, пл. Соборна 3а

  Теги:

  костел церква андрія


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Львів - перше побаче..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 59

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Вірменський собор