Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Каплиця Боїмів

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Каплиця Боїмів — видатна пам’ятка львівської архітектури початку ХVII ст. Багато мистецтвознавців, архітекторів та просто шанувальників Львова захоплюються унікальністю цієї неповторної споруди.
  Будівництво каплиці почалося в 1609 року і тривало близько 7 років. Каплиця Боїмів була вибудована як склеп для родини Боїмів. Почав будівництво Георгій Боїм, львівський купець і лихвар, а закінчив його син Павло-Георгій.
  Каплиця Боїмів знаходиться біля Кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії і являє собою найцінніший пам'ятник епохи Ренесансу у Львові. Каплиця має схожість з каплицею Сигізмунда біля Вавельського кафедрального собору в Кракові.

  Фото. Каплиця Боїмів Фото. Каплиця Боїмів Фото. Каплиця Боїмів Фото. Каплиця Боїмів

  Дата заснування: 1609рік

  Початок роботи: 12:00

  Кінець роботи: 17:00

  Особливості місця

  Каплиця Боїмів – єдина збережена з шести каплиць, які стояли окремо на давньому кладовищі, що походило з початку ХV ст. та існувало біля кафедрального латинського собору до кінця ХVIII ст. Друга назва каплиці – Оґруйцова походить від польського слова "ogr?jec" – сад – походить від статуї на куполі каплиці, яка зображає Cкорботного Христа в Гетсиманському саду.

  Ззовні каплиця своєю архітектурно-об'ємною композицією нагадує прикарпатські церкви XVII-го століття. Квадратна у плані, будівля увінчана восьмериком бані з восьмигранним світловим ліхтарем. Верхній купол завершено хрестом з фігурою Ісуса.

  В каплиці Боїмів гармонійно поєдналися місцеві традиції дерев'яного будівництва з технікою та декором кам'яної ренесансної будівлі. Ця сакральна пам’ятка пізнього ренесансу, яка не має аналогів не лише в Україні, але й у європейській архітектурі.

  Інтер'єр каплиці композиційно і стилістично пов'язаний з її зовнішнім виглядом. Внутрішнє оздоблення каплиці і її будова вражають своєю витонченістю і гармонією, величезна кількість елементів та скульптурних зображень розміщених в невеликому просторовому об'ємі приміщення скомпонована настільки ефектно і майстерно, що зсередини каплиця виглядає значно більшою і вищою ніж ззовні.


  Поради незнайомцю

  Розклад роботи: Працює щоденно, крім понеділка.

  У літній період: з 11.00 до 18.00 год. (каса до 16.00 год.)

  В неділю: з 12.00 до 17.00 год. (каса до 16.00 год.)

  Контакти

  м. Львів, пл. Катедральна, 1

  Телефон: +38 (032) 274 40 47

  Теги:

  каплиця боїми


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Львів - перше побаче..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 59

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Вірменський собор