Карта
pool Серед небагатьох неукраїнських етнічних територій, що належать державі Україна, на Закарпатті є невеличкий клаптик етнічної угорської землі (містечко Берегове називають Українська Угорщина), на якому, зокрема, лежить містечко Берегове, що широко відоме завдяки своїм термальним водам. Берегове знаходиться у Закарпатській низовині над річкою Верке, за 70 км на південний схід від Ужгорода, до Угорщини - близько 5 кілометрів.
Фото
Місця довкола

"Родзинка" міста - термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги зустрічаються на Камчатці і Сахаліні, а також в Ісландії та Новій Зеландії.

Звичайно, до комфорту і вишуканості угорських купалень Берегівським басейну далеченько. Зате на відкритому повітрі (що важливо при досить своєрідному запаху цієї самої "сильної мінералізації") і простору. Температура води в басейні-купальні ніколи не опускається нижче 36 градусів. Тому купатися і поправляти здоров'я особливо приємно не влітку у спеку, а пізно восени і взимку, коли про інші відкриті водойми залишається тільки мріяти.

Знову ж таки, термальні джерела Берегово - це той рідкісний випадок, коли приємне ще й корисне.

 

Особливості місця


Тутешня вода благотворно впливає на здоров'я людей із серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом. Допомагає вилікуватися від наслідків травм кісткової тканини, м'язів і сухожиль. Полегшує страждання від недуг нервової системи. Поправляти і зміцнювати здоров'я можна без напруги і з задоволенням.

У місті є і мотелі, і пансіонати, і спортивно-оздоровчі бази. Ось що тут зовсім відсутній, так це дух провінційності. Можливо тому потік гостей, іноземних та українських туристів не вичерпується.

 

Поради незнайомцю


Крім термальних вод у Берегове можна завітати до винних погребів, спробувати справжню угорську кухню (вона дуже гостра) і просто прогулятися чарівним містом.

Мешканці міста зазвичай живуть не за українським часом, а угорським... Тому не дивуйтеся, коли почуєте на запитання котра година різницю у часі.

 

Як добратися?


Автомобілем 70 км на південний схід від Ужгорода (по дорозі можна заїхати у Мукачево).

Також ходять регулярно маршрутки і місцевий дизель Ужгород - Тячів 801 ("Едельвейс").

Зі Львова також поїздом 601Л Львів - Солотвино (назад 601Ш Солотвино - Львів)Теги

відкритий басейн
термальні купальні
вино
Карпати
Закарпаття
Угорщина


Довкола відбувається
Довкола розташовано
Коментуємо і обговорюємо!
Photo Photo