Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Крилос - початок Галичини

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 19.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Саме тут, на території села Крилос, свого часу була столиця славної Галицько-Волинської держави – Галич. Так-так, саме тут. Зараз це територія Галицького району Івано-Франківської області. Місцевість багата на пам’ятки, природу та історію. До того ж, сьогодні Крилос – це частина національного історичного заповідника «Давній Галич».

  Церква Успіння Пресвятої Богородиці Церква Успіння Пресвятої Богородиці Галичина могила Музей архітектури і побуту Прикарпаття

  Дата заснування: 898 рік

  Населення: 1 697 осіб

  Загальна площа: 19,18 км?

  Особливості місця

  Крилос – це невелика частина великої історії, тут жили знатні люди, тут творилась історія. Зараз це місцевість із пам’ятками та пам’яттю. Із природою та негордовитою величчю.

  Історія місця бере свій початок із далекого 898 року. Тоді це була княжа столиця з фортецею, монастирями, валами, ровами.

  Колись у Крилосі була славна Успенська церква. Собор був дуже величним та красивим, звели його ще в 1157 році князем Ярославом Осмомислом. Свого часу тут були освітня школа та друкарня. До речі, саме в цій святиня колись і поховали світлоголового Осмомисла, який зараз перепохований у Львові. Уже в 1241 році храм зруйнувала Батиєва орда. Над розкопками церкви клопотався відомий археолог Ярослав Пастернак. Кажуть, тут було над чим працювати ще й як. :) Зараз на цьому місці побудована Каплиця Святого Василія.

  Давніше на цій місцевості була княжа криниця з, кажуть, цілющою водою. Згодом, у 1998 році, її відновили, тож зараз Ви можете напитись тієї водиці з цілющої криниці. З самим колодязем пов’язано чимало легенд-переказів. А біля неї є так звані «Францішкові джерела» (теж цілющі).

  А ще серед пам’яток історії в Крилосі можна зогледіти «Галичину могилу», що в урочищі Качків. За даними, це курган легендарного воїна-князя, який можливо і був, власне, засновником Галича. До того ж, всередині могили невеличкий музей, серед його експонатів речі похованого воїна: човен, зброя, частина щита.

  У селі ще й була колишня резиденція Андрея Шептицького – це Митрополичі палати (ХVІІІ сторіччя). Тут діє Музей історії Давнього Галича.

  Крилос багатий ще й на Церкву Успіння Пресвятої Богородиці та Музей архітектури і побуту Прикарпаття із площею 4,5 га (!) (вхід не дорогий – 2 гривні). На території музею розкинулось чотири «мікросела», які краще дають уявлення про побут таких етнографічних районів: Покуття, Бойківщину, Опілля та Гуцульщину.

  Крилос – то історія, то початок Галичини.


  Поради незнайомцю

  Музей історії Давнього Галича

  Вартість вхідного квитка: дитячий — 5 гривень, дорослий — 10 гривень; екскурсія— 50 гривень для дітей, 100 гривень для дорослих.

  Графік роботи: з 9:00 до 18:00.


  Крилос - початок Галичини. Як добратися?

  Найоптимальніший варіант, щоб дістатися Крилоса це, звісно, від обласного центру Івано-Франківська, адже це всього 21 кілометр дороги. Автомобілем Вам потрібно їхати на захід трасою Н09. З громадського транспорту можна скористатися потягом або ж маршрутним таксі.

  Контакти

  Місцева влада

  Адреса сільської ради: 77162, село Крилос, Галицький район, Івано-Франківська область, телефон: (+38 03431) 3-12-22.

  Номер телефону у Музей історії давнього Галича: +38 (03431) 3-15-16.


  Література

  http://www.karpaty.info/ua/uk/if/gl/krylos/museums/history/

  http://tutbuv.com/?p=2762

  Теги:

  Крилос Галицько-Волинська держава Галич заповідник «Давній Галич» Успенська церква Осмомисл Пастернак каплиця Святого Василія княжа криниця Францішкові джерела Галичина могила Шептицький Митрополичі палати Музей історії Давнього Галича Церква Успіння Пресвятої Богородиці Галичина Галич


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.67
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Крилос - початок Галичини