Карта
Ще одним місцем у Києві, яке треба відвідати, є Михайлівська площа. Вона – одна із найстаріших у столиці, адже сформувалася ще у 12 столітті як головний в’їзд до Михайлівського Золотоверхого монастиря.
Сьогодні на Михайлівській площі багато цікавих місць, які варто побачити мандрівникам, зокрема й Золотоверхий собор – стародавня окраса міста.

Фото
Місця довкола
Особливості місця

У сучасному вигляді Михайлівська площа сформувалася у 1850-х роках, а до цього часу ще за часів Київської Русі територія була засіяна ярами, що розділяли Північно-східну частину Верхнього міста від іншої частини Старокиївського плато.

Звичайно, найбільшою окрасою площі є Михайлівський Золотоверхий собор та однойменний монастир, прилеглий до нього.

Ще на Михайлівській площі можна побачити не менш історично вагому та цікаву пам’ятку – пам’ятник княгині Ользі. Скульптура створена Іваном Кавалеридзе. Композиція пам’ятника складається з статуї княгині Ользі та фігур Андрія ліворуч, просвітителів Кирила і Мефодія – по праву сторону Ольги. Цей пам’ятник був частиною серії пам’яток «Історичний шлях».

На Михайлівській площі проводяться щорічні символічні акції в честь вшанування пам’яті загиблих від голоду 1932-33 років співвітчизників. Пам’ятник жертвам голодомору встановлено поблизу Михайлівського монастиря.

Михайлівську площу включено в усі екскурсійні маршрути містом – дійсно в цій історичній частині Києва є на що подивитися, тут витає дух минулих століть.


Поради незнайомцю

Відвідини Михайлівської площі без Михайлівського Золотоверхого собору просто неможливі. Чудові фрески та мозаїка – це те, чим знаменитий Михайлівський собор.

Поруч із Михайлівською площею розташований парк Володимирська гірка.

Поштова Площа, що є теж відомою у Києві, розташована за 400 метрів від Михайлівської – це зовсім поруч, щоб відвідати ці цікаві місцини.


Михайлівська площа. Як добратися?

До Михайлівської площі можна дістатися на метро – це станція «Поштова площа», потім піднятися вгору на фунікулері та пройти трохи уперед.

Або можна вийти на станції метро «Майдан Незалежності», потім пройти по вулиці Михайлівській до перетину вулиць Трьохсвятительської, Михайлівської та Великої Житомирської.


Література

1. http://www.kievtown.net/ukr/sights/mihaylovskaya.htm

2. http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/mihaylivska-ploscha--943983

Фото: http://kiev.globalinfo.ua/cult… та http://appan.io.ua/album21517Теги

площа
Золотоверхий собор


Довкола відбувається
Довкола розташовано
Події відсутні.
Коментуємо і обговорюємо!